Domov AKTUÁLNE > Šport

Blíži sa historicky prvý zápas HK Dukla Ingema Michalovce v extralige

Michalovskí hokejisti privítajú na domácom ľade o 17.30 hod. Liptovský Mikuláš. Hokeju bude predchádzať aj slávnostný program.

Blíži sa historicky prvý zápas HK Dukla Ingema Michalovce v extralige

MICHALOVCE. V roku 2019, kedy je mesto Michalovce Európskym mestom športu, michalovský hokejový klub všetkých utvrdil v tom, že tento titul sme získali oprávnene. V tomto klube sa prepisovala história. Hokejistom HK Dukla Ingema Michalovce sa podarilo po prvýkrát v histórii hokeja v metropole Zemplína postúpiť do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Stalo sa tak v marci tohto roku a odvtedy sa michalovskí hokejisti, s menšími prestávkami, intenzívne pripravujú na vstup medzi elitné kluby v Tipsport lige.

Dukla mala za jedenásť rokov od svojho návratu do prvej ligy na svojom čele štyroch prezidentov. V prvej sezóne to bol Jaroslav Kanóc, ďalšie tri sezóny prezidentoval Milan Mráz. Po jeho odchode prebral na päť rokov prezidentské žezlo Alexander Černega. Pred sezónou 2017/2018 nastala vo vedení opäť zmena. Teraz klub pokračuje érou, ktorá začala príchodom firmy Ingema a nástupom jej predstaviteľa Martina Burinského na prezidentskú stoličku. Stalo sa to pred sezónou 2017/2018.

Nové vedenie klubu nemalo ideálny štart. Kvôli rozsiahlej rekonštrukcii zimného štadióna v roku 2017 totiž muselo hľadať náhradný domov na tréningy a zápasy. V januári 2018 sa hráči pod vedením Miroslava Chudého naspäť vrátili na michalovský zimný štadión. Za rok a pol toho dokázali veľa. Vyhrali prvú ligu, následne im iba o vlások v baráži ušla najvyššia súťaž, vyhrali základnú časť prvej ligy, následne obhájili titul a na druhý pokus sa im podarilo
uspieť v baráži. Vďaka našim hokejistom si Michalovčania po 21 rokoch mohli pozrieť aj zápasy baráže o najvyššiu Tipsport ligu.

Ale poďme k prvému zápasu v extralige, na ktorý, zaiste, už všetci netrpezlivo čakáte.

Uskutoční sa 13. septembra na michalovskom zimnom štadióne. Prvým súperom Michaloviec bude Liptovský Mikuláš a zápas sa začne o 17.30 hod. A keďže to je pre Michalovce a hokejový klub veľká udalosť, zápas sa začne slávnostným programom. Čo v ňom bude vám ešte neprezradíme, o tom vám napíšeme neskôr, máte sa určite na čo tešiť. Prezradíme vám však, že moderátorom úvodného zápasu HK Dukla Ingema Michalovce v extralige bude Juraj Rašla.

Veríme, že si tento zápas nenecháte ujsť.

ZDROJ : MESTO MICHALOVCE
FOTO : http://hkduklamichalovce.sk

Verzia pre tlač
06.09.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (12%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (45%)
  • neviem, je mi to jedno (42%)