Domov AKTUÁLNE > Šport

Body zostali doma, veľkou slabinou bolo premieňanie gólových šancí

MFK SNINA - FK VEĽKÉ REVIŠTIA 1:0 /1:0/

SNINA. Minulý víkend sa začal nový ročník TIPOS III. LIGY, východ. Sninčania počas letnej prestávky doplnili káder a v prípravných zápasoch skladali základnú zostavu na nový súťažný ročník. Generálkou na nový ročník bolo I. kolo Slovenského pohára SLOVNAFT CUP 2019, kde Sninčania cestovali k susedom do Kamenice nad Cirochou. Zápas sa im nevidaril a prehrali 1:0, kde v zápase skúsený hráči Dický a Janko nepremenili pokutové kopy.

V posledných minútach záúasu Sninčania inkasovali a prehrali a z ďalších bojov SLOVNAFT CUP boli vyradení. V nedeľu v prvom kole Sninčania na Svojom ihrisku privítali FK Veľké Revištia.

Gól: D: Janko. ŽK: M. Losiev – M. Gutič, P. Šalagovič, F. Lenyek. Pred 500 divákmi rozhodoval M.Filipak – I. Jurašek, T. Pacák.

MFK SNINA: P. Diňa – P. Roman, J. Lukáč, R. Dický, P. Hišem, Rohulskij, D. Janko, M. Losiev, G. Holub, Sehedyi, F. Svistum /striedali Jakub Lukáč, M. Hreha/. Tréner R. Kočan a M. Lukáč.

FK VEĽKÉ REVIŠTIA: M. Gutič – J. Dargaj, M. Janočko, T. Krochya, P. Šalakovič, J. Kost, D. Gužiňák, D. Lukhanin, R. Bumbera, Filip, F. Centek /striedali J. Varga, M. Veselovský/.

Od úvodného hvitdu rozhodcu sa obe mužstva snažili dať prvý gól. O niečo lepší boli domáci, kde už v piatej minúte janko pekne vysunul Svistuna, no ten zaváhal. Domáci zatlačili hosti do obrany a šance Losieva ostali nevyužité. Domáci majú blizko ku gólu, ale šance Sehedyiho a Rohulského ostali nevyužité. V 31. Minúte hostia zahrávali rohový kop. Domáci brankár Diňa podbehol loptu, ale hlavička Gužiňáka skončila nad. V 42. Minúte domáci Janko z 18-metrov zahrával trestný kop a lopta skončila v bráne, ku ktorej dopomohol aj teč hosťujúceho hráča. V poslednej minúte prvého polčasu pekné Svistunové nožničky skončili vedľa.

Hneď v úvode druhého polčasu hosťujúci Kost unikol, no jeho strelu brankár Diňa kryl. V 50. minúte najlepší hráč domácich Janko pekne vysunul Losieva, no jeho strela skončila tesne vedľa. Hostia zo zabezpečenej obrany podnikali rýchle protiútoky, no bezúspešne. Gólové šance domácich ostali nevyužité a domáci zvíťazili tesne 1:0.

"Body ostali doma, no veľkou slabinou bolo premieňanie gólových šancí. Verím, že fanúšikovia budú na naše zápasy chodiž v čo najväčšom počte a svojimi hlasivkami podporia našich hráčov v zápasoch, konštatoval RENÉ KOČAN, tréner seniorov Snina.