Domov AKTUÁLNE > Šport

Dalibor Kazík medzi veteránmi strieborný

V českom Zlíne sa konal medzinárodný turnaj v šerme veteránov pod názvom "O pohár hejtmana“

Dalibor Kazík medzi veteránmi strieborný

SNINA. Zúčastnilo sa ho 35 šermiarov – veteránov zo štyroch štátov V4 - Poľska, Maďarska, Slovenska a Česka. Na tomto turnaji štartovali aj dvaja veteráni Klubu šermu Snina MIROSLAVA BOMBAROVÁ a DALIBOR KAZÍK.

Miroslava Bombarová štartovala v kategórii AK 0 /30 – 39-ročných/, ale nemala súperky, preto štartovala spolu s mužmi, kde to mala ťažšie, no nakoniec obsadila siedme miesto.

Dalibor Kazík štartoval v kategórii AK III /60 – 69-ročných/ a v základnom vyhral štyri z piatich a do eliminácie bol nasadený na 2. mieste. V eliminácie v prvom kole mal voľný žreb. Potom porazil Boda z Litoměříc /Česko/ a o postup do finále porazil Kollara z Bratislavy. Vo finále sa stretol s trojnásobným majstrom Česka Jindrom z /Prahy/, s ktorým tesne prehral a získal striebornú medailu.

Dalibor Kazík, šéftréner Klubu šermu v Snine. "S takýmto umiestnením som nerátal, lebo mám zdravotné problémy s kolenami. Tohto roku je to už tretia strieborná medaila z veteránskych turnajov. Dúfam, že do konca roka ešte nejakú získam. Mirka to mala medzi mužmi veľmi ťažké, ale sľúbila, že sa ešte zúčastní veteránskych turnajov a bude reprezentovať náš klub a mesto Snina.“

AUTOR : PA
FOTO : archív klubuVerzia pre tlač
17.05.2018