Eddie Jackson Authentic Jersey Domáci tréneri nominovali všetko, čo doma máme, 29 mužov a 34 žien - Zemplínčan online

Domov AKTUÁLNE > Šport

Domáci tréneri nominovali všetko, čo doma máme, 29 mužov a 34 žien

Medzinárodné plavecké preteky „Cena mesta Humenné“ – 18. ročník

HUMENNÉ. Už po osemnásty krát sa v našom meste stretli plavci na pretekoch, ktoré majú dobré meno nielen u nás, ale aj za hranicami našej republiky. Pretekári z osemnástich klubov zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Ukrajiny (132 mužov – 125 žien), spolu 257 štartujúcich sa po slávnostnom otvorení o 9,00 hodine postavilo na štart.

Na otvorení sa zúčastnili zástupca primátorky mesta Ondrej Semanco,  riaditeľ ŠRaSZ Peter Ždiňák a predseda plaveckého klubu, Marián Tomahogh. Pri nástupe rozhodcov boli odmenení najúspešnejší domáci plavci z minulej plaveckej sezóny – medailisti z Majstrovstiev Slovenska 2017: Boris Barica, Sarah Čajbiková, Petra Frivaldská, Dominik Luksaj, Lenka Melničáková, Michal Pandoš, Martin Ján Vaceľ, Oliver Verba , Nina Vološinová a Zuzana Pavlíková, ktorá si svoje osobné výkony najviac vylepšila a stala sa skokankou roka.

Domáci tréneri nominovali všetko, čo doma máme – 29 mužov a 34 žien: Luksaj, Levický a Pencák družinu od 8 – 12 rokov, Tomahogh 11 – 13 ročných a Kirschner 14 ročných a starších.

Osemročná Hana Mydlová stála na striebornom stupni víťazov – 100 m VS a trikrát sa postavila na bronzový stupeň – 50 m VS, 50 a 100 m znak. Sarah Marcinová si domov odniesla striebornú medailu v disciplíne 100 m PP a bronz získala v prsiach na 100 m. Alexandra Kračuníková skončila tretia v krauli na 100 m a Nina Regulová tiež v disciplíne 100 m PP.

Deväťročný Filip Luksaj si skompletoval zbierku medailí nasledovne: zlato 50 a 100 m prsia, striebro 100 m VS a bronz 100 m znak. Kristán Gabrík dvakrát stál na zlatom stupni víťazov – 50 a 100 m VS. Šimon Račko zaplával zlatého motýlika na 100 m a trikrát mu na hruď zavesili strieborné medaily – 50 m znak, 50 m prsia a 100 m PP. Laura Ovšanyová získala dve bronzové medaily – 100 m VS a 100 m prsia, Sophia Sotáková jednu – 50 m VS.

Jedenásťročná Valerie Semotamová plávala zlaté prsia - 50 a 100 m, strieborný voľný spôsob – 50 a 100 m aj 100 m PP. Bronz získala dvakrát – 50 m motýlik a 200 m PP. Oliver Verba v motýliku na 100 metrov nepustil pred seba nikoho a dvakrát stál na striebornom stupni víťazov – 50 m motýlik a 200 m PP. Mária Balogáčová dva razy doplávala na striebornej pozícii – 50 m motýlik, 200 m PP a päť krát na bronzovej – 50 a 100 m prsia, 100 m VS, motýlik a polohové preteky. Petra Vasiľková zaplávala bronzový znak na 50 metrov.

Dvanásťročný Dominik Luksaj mal zlatý deň. Zvíťazil šesťkrát – 50 a 100 m prsia, 50 m motýlik, 100 m znak, 100 a 200 m polohové preteky. Zbierku medailí si dokompletoval striebrom v motýliku na 100 m a bronzom v znaku na 50 m. Timotej Leško zvíťazil v krauli na 100 metrov a päťkrát stál na striebornej pozícii – 50 m VS, znak, motýlik, 100 a 200 m PP. Zuzana Pavlíková v krauli na 50 metrov získala striebornú a na 100 m bronzovú medailu.
Trinásťročná Ema Borščová plávala 100 m prsia bronzovo a tak isto Martin Ján Vaceľ prsia na 50 m.

V juniorskej kategórii Lenka Melničáková získala tri zlaté medaily. – 50 m prsia, 50 m motýlik, 100 m PP a zbierku medailí doplnila striebrom na 100 m prsia a bronzom v motýliku na 100 m.

Sarah Čajbiková zvíťazila v znaku na 50 m, bronz si vyplávala v najkratšej kraulovej disciplíne na 50 m.

Strieborný deň si na pretekoch urobil Denys Breznyak – druhé miesta mu patrili v disciplínach 50 a 100 m VS m 10 a 100 m motýlik, 100 m PP.

Aj Nina Vološinová bola strieborná – už tradične v motýliku na 50 a 100 m. Tri strieborné medaily si domov odniesla Terézia Terifajová – 50 m prsia, 100 m VS, 100 m PP.  Po jednom bronze získali Natália Babjaková – 50 m motýlik a Samuel Onderišin – 100 m znak.

Plavci z Humenného získali celkom 77 medailí (19 zlatých, 27 strieborných a 31 bronzových). V medailovom hodnotení sme získali prvé miesto pred plavcami z Košíc.

Na záver pretekov boli odmenení plavci za najlepšie bodové výkony, ktorým bol odovzdaný pohár. V kategórii mužov pohár získal Przemyslaw Czaja z Poľska.

Druhý najlepší výkon patril nášmu domácemu plavcovi Denysovi Breznyakovi.

V kategórii žien zvíťazila naša Sarah Čajbiková pred Zsófi Suba z Maďarska. Na treťom mieste sa umiestnila tiež naša pretekárka Lenka Melničáková.

Podľa slov trénerov vydarené podujatie v Humennom sa síce skončilo až večer a pretekári odchádzali do svojich domovov už za tmy. Našim domácim pretekárom sa mimoriadne darilo a na pretekoch si vytvorili 239 osobných rekordov, k čomu ich donútila silná konkurencia zo Slovenska i zahraničia.

Poďakovanie za úspešný priebeh a podporu medzinárodných plaveckých pretekov patrí trénerom plaveckého klubu, vedeniu mesta a Správe rekreačných a športových zariadení.

AUTOR, FOTO : Plavecký klub