Domov AKTUÁLNE > Šport

Dominik Luksaj si z Oravy domov doniesol štyri medaily

Majstrovstvá SR starších žiakov v krátkom bazéne - Dolný Kubín 29.11 – 1.12.2019

HUMENNÉ. V piatok ráno vyštartovala výprava plavcov Plaveckého klubu CHEMES Humenné na Oravu. Tréneri Tomahogh a Luksaj mali vo výprave dve dievčatá a štyroch plavcov. Popoludní už naši súťažili s tými, ktorí sa na tieto majstrovstvá nominovali (116 chlapcov a 128 plavkýň zo 46 klubov z celého Slovenska).

Dominik LUKSAJ si domov doniesol štyri medaily. Dve strieborné – 100 a 200m prsia a dve bronzové – 100m motýlik a 100m polohové preteky. Polohovku na 200m doplával na štvrtom mieste a na dvojnásobnej 400m polohovke mu namerali čas, ktorý ho zaradil na piatu pozíciu. Ďalší trinásťročný plavec Timotej LEŠKO skončil tesne za stupňom víťazov : V šprinte na 50m voľný spôsob bol štvrtý, a štvrtý doplával v znaku na 100m, 100 m voľný spôsob doplával piaty, 200m znak siedmy a 100m polohové preteky ôsmy.

O rok starší štrnásťročný Boris BARICA sa dvakrát umiestnil na desiatom mieste – 100m znak a 400m polohové preteky. Michal PANDOŠ v prsiach na 200m doplával na 21 mieste.

Dvanásťročná Mária BALOGÁČOVÁ sa najlepšie umiestnila v motýliku na 200m – 7 miesto. Desiata priečka jej patrila v motýliku na 100m. O rok staršia Zuzana PAVLIKOVÁ mala v motýliku na 200m desiaty čas a na polovičnej vzdialenosti 15 čas.

V nedeľu vo večerných hodinách sa plavci vrátili do Humenného. Na majstrovstvách si vylepšili osobné rekordy trinásťkrát.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub CHEMES Humenné