Domov AKTUÁLNE > Šport

František SITARČÍK : Trénujeme individuálne, doma podľa plánu od trénera

Momentálne je futbalová súťaž II. ligy prerušená /Fortuna liga hrá/ pre COVID 19 od polovice októbra

František SITARČÍK : Trénujeme individuálne, doma podľa plánu od trénera

HUMENNÉ. Je známe, že FK Humenné veľkú pozornosť venuje výchove mladých futbalistov, ktorí po dovŕšení vekovej kategórie dorastu prechádzajú do mužstva seniorov FK Humenné, ale aj do iných klubov hrajúcich vyššiu, alebo nižšiu súťaž. Jedným z odchovancov FK Humenné je aj 20-ročný defenzívny záložník FRANTIŠEK SITARČÍK, rodák z Jablone, v súčasnosti hráč TJ SLAVOJ TREBIŠOV. Pred nedávnom mi porozprával o svojej krátkej futbalovej kariére.

"Ako malý chlapec som svoj voľný čas venoval hre s loptou. Hrali sme futbal na dvore, na lúke, ale aj na ceste. V ôsmich rokoch ma otec prihlásil do futbalového klubu v Humennom a mojim prvým trénerom bol Marián Svatuška, pri ktorom som získal dobré futbalové základy. V ďalšom ročníku priprávky má už viedol, tréner Alexander Bochyn. Ešte ako priprávkár som v niekoľkých zápasoch nastúpil za mladších žiakov. V kategórii mladších žiakov pod vedením trénera Vlada Mandulu sme vyhrali žiacku ligu, skupina východ. U starších žiakov som krátko pôsobil vo futbalovom stredisku mládeže MFK Zemplín Michalovce, no vrátil som sa naspäť do Humenného. V Humennom mojim trénerom bol známy Jozef Štafura. Aj v kategórii starších žiakov som sem-tam dostal šancu si zahrať v mladšom doraste, kde bol tréner Jaroslav Varchola. Niektorí chlapci o trénerovi Janovi Opielovi v staršom doraste hovorili, že je tvrďák, no on bol len prísny a vyžadoval od nás, aby sme plnili povinnosti na ihrisku a tým sa dosiahli aj výsledky. V 17-tich rokoch si ma spolu s Dominikom Mattom tréner Puniša Memedovič zobral na zimnú prípravu do seniorskeho mužstva FK Humenné.
V tomto súťažnom ročníku sme postúpili do III. ligy, východ. Tvorili sme dobrú partiu a kapitánom vtedy bol Cyril Vasiľ. V novembri 2018 tréner regionálneho výberu Ondrej Desiatnik ma nominoval do výberu VsFZ a zúčastnili sme sa na turnaji štyroch regionálnych výberov "REGIONS CUP“ v Bratislave v Petržalke,“ hovorí František Sitarčík.

"V súťažnom ročníku 2018/2019 v zimnej prestávke mal som nejaké ponuky od iných klubov, medzi inými ma oslovil aj tréner MFK Vranov nad Topľou Peter Košuda a manažér klubu Roman Lazur.
Tréningové podmienky v tom čase boli lepšie ako v Humennom a tak moja cesta smerovala do Vranova Nad Topľou. Kapitánom mužstva bol Marek Babjak a skončili sme na 2. mieste za FC Košice.
V letnej prestávke k mužstvu prišiel skúsený tréner Ondrej desiatnik a v jesennej časti súťažného ročníka 2019/2020 sme skončili na treťom mieste. V septembri som bol opäť pozvaný do výberu VsFZ a trénerom bol Peter Szénay. Zúčastnili sme sa turnaja REGIONS CUP v Senci, kde vo finále sme prehrali so ZsFZ. Jarná časť pre COVID 19 bola zrušená,“ dodal František Sitarčík.

"Mojou túžbou v novom ročníku 2020/2021 bolo zahrať si vyššiu súťaž a preto som sa rozhodol pre TJ Slavoj Trebišov. Rozhodol som sa preto, lebo k mužstvu Trebišova prišiel tréner Ondrej Desiatnik, bývalý tréner MFK Vranov nad Topľou. Zo začiatku si niektoré mužstvá mysleli, že si na nás budú robiť iba skóre. Mužstvo je mladé a dobré si rozumiem s Matúšom Digoňom a Wisdom Uda Kanu, s ktorými som hrával za Vranov nad Topľou a Srbom Predragom Radovanovičom, ktorého poznám z Humenného. S umiestnením sme spokojný a sme na 8. mieste v tabuľke s 15 bodmi. Hneď v úvode v prvom kole sme sa stretli s víťazom II. ligy v minulom roku Dubnicou a odviezli sme si bod za remízu 1:1. Naopak, zápas v Banskej Bystrici sa nám nevydaril a prehrali sme vysoko 6:1. Medzi najlepší zápas patril doma s Komárnom, ktoré sme porazili 2:0.“

"Momentálne je futbalová súťaž II. ligy prerušená /Fortuna liga hrá/ pre COVID 19 od polovice októbra. Zo začiatku sme trénovali po skupinkách, no teraz iba doma podľa individuálnych plánov, ktoré máme od trénera. Uvidíme, ako to bude so športom po 15. novembri 2020," uzavrel FRANTIŠEK SITARČIK, hráč TJ Slavoj Trebišov.AUTOR : PA
FOTO : archív klubu
Verzia pre tlač
18.11.2020Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (0%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (33%)
  • nie, nebudem riskovať (67%)