Domov AKTUÁLNE > Šport

GeeBee CUP na ZŠ Laboreckej v Humennom

18 súťažiacich po dva dni bojovalo o čo najlepšie umiestnenie

GeeBee CUP na ZŠ Laboreckej v Humennom

HUMENNÉ. Súťaž halových upútaných leteckých modelov otvoril pán riaditeľ ZŠ Laboreckej PaeDr. Alexander Fecura. 18 súťažiacich po dva dni bojovalo o čo najlepšie umiestnenie.

Táto súťaž je prípravou na letné obdobie, kedy z už oveľa väčšími modelmi sa začne boj o titul Majstra Slovenska, ako aj umiestnenie vo Svetovom pohári, kde z nášho LMK Humenné v minulom roku získal 1. miesto Patrik Dolobáč a 2. miesto na Majstrovstvá Európy v Bulharsku.

Tohoto roku sú Majstrovstvá sveta v poľskom Vłocłaveku, kde sa zúčastnia aj dvaja naši juniorski členovia LMK Humenné. Patrik Dolobáč, ako člen Slovenského reprezentačného družstva a Jakuba Gašpar, junior v kategórii upútaných modelov F2B (letecké akrobatické modely). Taktiež do bodovania v uplynulom roku už boli zahrnutí aj ďalší juniori a to: Jakub Gašpar, Kristián Kokuľa, Samuel Gašpar a Vincent Dolobáč. Do kategórie F2B sa zapojil už aj ďalší člen klubu a to Oliver Überlauer, ktorý svojím poctivým prístupom k tréningu dokázal, za krátky čas odlietať celú túto zostavu. Výsledkové listiny ukazujú že výkony všetkých súťažiacich sa z roka na rok zlepšujú a zároveň aj zručnosť pri stavaní modelov.

AUTOR, FOTO : Arpád Csontos - csarpi

Verzia pre tlač
12.02.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)