Domov AKTUÁLNE > Šport

Jozef Krivjančin : Dnes hrávam už len rekreačne

V týchto dňoch sa JOZEF KRIVJANČIN dožíva 55 rokov

Jozef Krivjančin : Dnes hrávam už len rekreačne

SNINA. V našom regióne vyrástlo niekoľko kvalitných futbalistov, ktorí obliekali dresy prvoligistov doma aj v zahraničí. Jedným z nich je aj rodák z Dlhého nad Cirochou, okres Snina JOZEF KRIVJANČIN.

Už od útleho veku ho bavil futbal a tak prvé radi dostával od miestnych trénerov Piškanina a Hrehu, ktorí vidiac, že Jožko má na viac ako ostatní chlapci v obci, tak ho odporúčili humenským funkcionárom a stal sa hráčom Chemlonu Humenné. Na tréningy a zápasy dochádzal z Dlhého nad Cirochou do Humenného, kde jeho trénerom bol pán Tajner a v doraste pán Pirič.

Po prekročení dorasteneckého veku mal ponuky do niekoľkých klubov, ale aj z klubov zo zahraničia z nižších súťaží, ale ešte rok ostal v Humennom. Nakoniec prestúpil do Žiliny, ktorá v tom hrala prvú Česko-slovenskú ligu, kde ho trénoval Albert Rusnák, no neskôr ho trénuje aj Emil Bezdeda. Po dvoch rokoch v Žiline odchádza na základnú vojenskú službu do Chebu, kde sa hrala tiež I. liga. Jeho spoluhráčmi boli Šilhavý, Lavička, Lytoš z Ostravy, Frýda zo Slávie Praha, Prúsak z Tatrana Prešov, Klucký a ďalší.

Po základnej vojenskej službe sa vrátil naspäť do Žiliny, hoci mal výhodnú ponúku od funkcionárov Chebu. Medzitým Žilina Vypadla do I. Slovenskej ligy. Formuje sa nové mužstvo vedené Karlom Bruknerom chcelo postúpiť, no nakoniec postup Žiline unikol o bod. Jeho spoluhráčmi boli Laco Molnár, Karol Belaník, Mlejnek, Vyskočil, a ďalší. V roku 1990 dostal lukratívnu ponuku od funkcionárov Slávie Praha a funkcionári sa dohodli prestupuje do pražského klubu Slávia, kde v tom čase trénoval Vlastimil Petržela. Jeho spoluhráčmi boli Jánoš, Kuka, Šilhavý, Vandas, Praženica a ďalší výborní hráči.

Krátko po začatí sezóny mal ťažké zradenie. Nasledovala operácia a niekoľkomesačná rehabilitácia. Na rozohratie ho Slávia posiela na hosťovanie do Mladej Boleslavy, ktorá hrala I. českú ligu. Po dvoch rokoch pôsobenia v Slávii, prestupuje do Ústí nad Labem, kde pôsobil štyri roky. V tom čase v Ústi bol tréner Plass a jeho spoluhráčmi boli Stano Pelc, ktorý bol asistentom, ďalej to bol Fousek, Prochádzka, Vodička, Novák a ďalší. V klube boli iba piati profesionálni hráči. Klub hrával krajský prebor a postupne každým rokom postúpil do III. ligy, II. ligy a bojoval o postup do I. ligy. Tu mal aj svoj Fan klub, kde pracovali mnohí ľudia z regiónu Horného Zemplína a nedeľu trávili na futbale. Po štyroch rokoch v Ústi odchádza na rok do Rakúska, kde pôsobí v III. lige.

Stále viac ho ťahá domov na Slovensko a tak z Rakúska odchádza do klubu Dubova, ktorá v tom období hrala III. ligu. Je tu len krátko – pol sezóny. Jeho futbalovými zástavkami bol ešte Stakčín, Snina, Radvaň nad Laborcom, Zemplínske Hámre, Dlhé nad Cirochou. S úsmevom dodáva, že hral všetky futbalové súťaže, okrem tretej triedy. V súčasnosti hráva za starých pánov Sniny pri rôznych príležitostiach a raz do týždňa sa stretne s priateľmi a kamarátmi v telocvični, kde si zahrajú futbal. Je pedagóg – učiteľ telesnej výchovy a so svojimi žiakmi sa zúčastňuje rôznych športových súťaží v rámci okresu a kraja. Ako tréner sa venuje výchove futbalovej mládeži v MFK Snina, od prípravky, mladších a starších žiakov.

V týchto dňoch sa JOZEF KRIVJANČIN dožíva 55 rokov, kde mu prajeme všetko najlepšie, pevné zdravie, rodinnú pohodu, výborné výsledky v práci, aby si vychoval dobrých futbalistov, ktorí v budúcnosti budú dobre reprezentovať nielen mesto Snina, ale aj iné kluby na Slovensku, ba aj v zahraničí.

AUTOR, FOTO : PA
Verzia pre tlač
07.10.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)