Domov AKTUÁLNE > Šport

Juniorka Ema Borščová plávala smolné preteky, zostali jej zemiakové medaily

O titul Majster VSO plávali plavci plaveckých klubov z východu republiky

HUMENNÉ. V päťdesiatke AQUACITY Poprad sa 16. marca stretlo 84 mužov a 79 žien z deviatich plaveckých klubov. Tréneri Tomahogh a Pencák priviezli pod Tatry 15 chlapcov a 10 dievčat z Plaveckého klubu Chemes Humenné. V programe mladších boli disciplíny 400 a 800m voľným spôsobom, starší doobeda absolvovali 1500m voľným spôsobom a popoludní 800m voľným spôsobom. Výprava humenských plavcov si po skončení pretekov večer viezla domov 13 medailí – 4 zlaté, 4 strieborné a 5 bronzových medailí.

Najviac sa darilo mladšiemu žiakovi Oliverovi Verbovi, ktorý zvíťazil v oboch disciplínach. Zlaté medaily mu odovzdali za výkony v 400 a 800 metrov VS. Matúš Adamec mal strieborný deň a v oboch disciplínach si vyplával druhé miesta. Tretím medailistom v tejto vekovej kategórii bol Rastislav Fecenko, ktorý si v osemstovke vyplával bronz a 400m VS doplával na štvrtom mieste. Adam Kulík obe disciplíny dohmatol piaty v poradí. Ľubomír Findrik na 400m mal šiesty a na 800m siedmy čas.

Filip Biľo osemstovku zvládol na šiestej pozícii a štyristovku na ôsmej. Marek Harvilik 800m – 8. miesto, 400m – 9. miesto. Martin Leňo 800m - 13 miesto, 400m 14. miesto. Nikolas Jevič 400m – 13 miesto, 800m – 14. miesto. Dievčatá sa umiestnili následovne: Sophia Sotáková 800m – 5. miesto, 400m – 6. miesto. Dominika Vasiľková 800m – 6. miesto, 400m – 7. miesto. Viktória Mattová 400m – 7. miesto, 800m – 8. miesto. Eva Onderišinová 800m – 8. miesto, 400m – 9. miesto, Nina Horňáková 800m – 9. miesto, 400m – 10. miesto. Tieto dievčatá zažili súťažnú premiéru na dlhých tratiach a zároveň v dlhom 50m bazéne. Po počiatočných obavách z dĺžky bazéna striasli so seba trému a preteky v pohode dokončili k spokojnosti svojej, trénera a rodičov.

V kategórii starších žiakov si Michal Pandoš vyplával zlato na 1500m a striebro na 800m, Zuzana Pavliková po doplávaní 800m stála na zlatom stupni víťazov a po 1500m na bronzovom stupni. Boris Barica tiež získal dve medaily, 1500m - striebro, 800m – bronz.

Dominik Luksaj získal bronz na 1500m a 800m VS doplával na piatej pozícií. Anna Stephánie Buhajová si bronzovú medailu zaslúžila na 800m a 1500m skončila na piatej pozícií. Petra Vasiľková potešila štvrtým miestom na 1500m a 800m VS – 7. miesto. Štvrté miesto na 1500m VS patrilo Timotejovi Leškovi a 800m zvládol na 6. pozícií. Peter Šepeľa 1500m – šieste miesto, 800m – 9. miesto, Samuel Babinčák 800m – 8. miesto a na 1500m bol
diskvalifikovaný.

Juniorka Ema Borščová plávala smolné preteky, keď v oboch disciplínach skončila na nepopulárnej štvrtej pozícií. Nina Trebišovská 1500m dohmatla na šiestom mieste a 800m doplávala na 11. mieste.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub CHEMES