Domov AKTUÁLNE > Šport

Kazík a Gerbóc sa v britskom Berdforde pobili o postup do finále

Medaile si napokon priviezli do Sniny obidvaja, Kazík zlatú a Gerbóc bronzovú

Kazík a Gerbóc sa v britskom Berdforde pobili o postup do fináleSNINA. Sninskí šermiari majú dobré meno nielen doma, ale aj v zahraničí. Minulý víkend sa dvaja členovia klubu, Tomáš Kazík a Ján Gerbóc zúčastnili medzinárodného turnaja mužov v šerme kordom v britskom Berdforde pod názvom "COOKS WOODS MOORS“. Na tomto turnaji štartovalo 53 pretekárov zo šiestich krajín.

V základnom kole Tomáš zvíťazil vo všetkých piatich zápasoch a tým sa kvalifikoval do vyraďovacej eliminácie ako dvojka. V prvom zápase mal voľný žreb. Postupne porazil Nobleho F. Webba a Warda všetci z Veľkej Británie. 

Gerbóc v základnom kole z piatich zápasov jeden prehral a do vyraďovacej eliminácie bol nasadený ako štrnásty. V prvom zápase porazil Nobleho R., ďalej Richarsona, Willmota a Gallimorea všetkých z Veľkej Británie. 

V boji o postup do finále sa Sninčania stretli, kde lepšie sa darilo Tomášovi Kazíkovi, ktorý porazil klubového kolegu Jana Gerbóca a postúpil do finále.

Tu sa stretol s Donnom z Veľkej Británie, ktorého ľahko porazil 15:5 a stal sa víťazom medzinárodného turnaja. Ján Gerboc obsadil tretie miesto a získal bronzovú medailu.

Sninskí šermiari dobre reprezentovali svoj klub, mesto Snina, ale aj Slovensko.

AUTOR : PA
FOTO : MiMa - titulné, archív klubu - v článkuVerzia pre tlač