Domov AKTUÁLNE > Šport

Koncom roka hralo v Trebišove stolný tenis celé Slovensko

Tento v poradí 3. ročník turnaja bol v Trebišove usporiadaný po viacročnej pauze a prvýkrát v Mestskej športovej hale

TREBIŠOV. Vianočné obdobie prinieslo do Trebišova nielen sviatočného, ale aj športového ducha. Na sklonku roka 2018 zorganizoval Klub stolného tenisu PLUS 40 Trebišov pred-Silvestrovský turnaj v stolnom tenise. Tento v poradí 3. ročník turnaja bol v Trebišove usporiadaný po viacročnej pauze a prvýkrát v Mestskej športovej hale.

Na športovom podujatí sa zúčastnili nielen domáci hráči, ale aj záujemcovia zo širšieho okolia a vzdialenejších regiónov, a to najmä z okresov Vranov n/Topľou, Michalovce, Humenné, Košice, Poltár, Považská Bystrica a Bratislava. V družnej atmosfére si zmeralo svoje sily až 85 súťažiacich v 2 kategóriách:

1. kategória: registrovaní hráči v súťažiach
3. až 5. ligy (v počte 46 športovcov)
2. kategória: neregistrovaní hobby hráči (v počte 39 športovcov)

Všetkých prítomných hráčov i divákov v hale privítal primátor mesta Trebišov PhDr. Marek Čižmár, riaditeľ turnaja Ing. Gabriel Wawrek a hlavný rozhodca Erik Hajduk.

Pred-Silvestrovský turnaj odštartoval hrou v skupinách v obidvoch kategóriách, následne dvaja najlepší z každej skupiny postúpili do vyraďovacích bojov o celkového víťaza turnaja. Ďalší dvaja nastúpili do „K.O. systému“ o víťaza súťaže útechy.

Stolnotenisové zápolenie sa odohrávalo súčasne na 12 súťažných stoloch, pričom pre deti a divákov boli pripravené na zábavu aj netypické stoly (mini, midi a okrúhly).

Počas prestávky sa riaditeľ turnaja a prezident KST PLUS 40 Trebišov Ing. Gabriel Wawrek poďakoval za aktívnu účasť 2 najstarším účastníkom pred-Silvestrovského turnaja, p. Michalovi Šimkovi (77) a p. Pavlovi Baranišinovi (78) a jedinej hráčke - žene v kategórii neregistrovaných hobby hráčov, ktorou bola Erika Žolnová z Vranova n/Topľou. Úspešne sa držala v súťažiach s mužmi a obsadila celkové 9 - 16 miesto.

Turnaj končil vo večerných hodinách, kedy sa odohrali posledné zápasy – zápasy najlepších hráčov.

Konečné výsledky:

Celkové poradie registrovaných hráčov -„profi hráčov“:

1. Igor Turanský MŠK VSTK Vranov nad Topľou - pohár, diplom, bicykel od ŠPORTcyklo KELLYS Trebišov
2. Róbert Szücs OKST Somotor - pohár, diplom, Sodastream od Comklima Trebišov
3. Matúš Jakubčin OŠK Vyšný Žipov - pohár, diplom, ruksak, pero, blok od ŠEVT BA

2. Pavol Baranišin, Trebišov

Vecné ceny, trofeje a diplomy odovzdal najlepším stolným tenistom riaditeľ turnaja spolu s primátorom mesta Trebišov.

„Turnaj bol pre športovcov, občanov mesta i okolia novou, neobvyklou možnosťou zahrať si stolný tenis v prostredí Mestskej športovej haly v závere roka 2018 a stráviť tak deň nielen pri stolnotenisových stoloch, ale aj v spoločnosti známych a priateľov. Ďakujem všetkým za účasť, skvelú atmosféru a výborné športové výkony na podujatí,“ povedal riaditeľ turnaja Ing. Gabriel Wawrek.

Na príprave a priebehu turnaja sa podieľali členovia Klubu stolného tenisu PLUS 40 Trebišov, vedenie mesta Trebišov a komerční sponzori podujatia (ŠPORTcyklo KELLYS Trebišov, Daner s.r.o. Trebišov, Comklima s.r.o. Trebišov, Scandi s.r.o. Zvolen, ŠEVT Bratislava, Tonap Trebišov a prevádzke p. Daniela Feketeho - Reštaurácia u Dasima, ktorý zabezpečoval pohostenie pre športovcov a prevádzku bufetu počas turnaja).

ZDROJ:  Ing. Gabriel Wawrek, prezident KST PLUS 40 Trebišov