Leonard Borecký sa stal najúspešnejším pretekárom turnaja v kategórii Pupils 2

BLACK TIGER TAEKWONDO KLUB SNINA patrí medzi najlepšie kluby na Slovensku

SNINA. Taekwondo je to bojový šport. Jeho charakteristikou je kopacia technika. Je to olympijský šport.

BLACK TIGER TAEKWONDO KLUB SNINA patrí medzi najlepšie kluby na Slovensku. Dosahuje veľmi
dobré výsledky nielen na Slovenských turnajoch, ale aj v zahraničí.

V polovici novembra sa v Košiciach konalo posledné šieste kolo Slovenského pohára a jeho organizátorom bol Klub taekwondo Ilyo ŠKP Košice v spolupráci Slovenskou asociáciou Taekwonda WT. Zúčastnilo sa ho 321 pretekárov, ktorí reprezentovali 32 klubov z 11 štátov.

Tohto kola sa zúčastnila aj 45-člená výprava taekwondistov zo Sniny, ktorú viedol šéftréner klubu Tomáš Potocký. Darilo sa im a získali 22 zlatých, 12 strieborných, 10 bronzových medaily a jedno piate miesto a získali prvé miesto v šiestom kole Slovenského pohára. Leonard Borecký sa stal najúspešnejším pretekárom turnaja v kategórii Pupils 2, ktorý vyhral štyri zápasy a svojim súperom nedal šancu.

Zlato získali: R. Starec, A. Greňa, O. Šebok, P. Andrejčík, L. Borecký, L. Švábová, D. Považancová, G. Poldruhák, P. Petro, B. Krupjaková, L. Onderčinová, J. Haburaj, S. Britan, K. Britanová, A. Bednárová,
K. Krupjaková, T. Kamenca, I. Pavliková, A. Greňová, M. Borecký.

Striebro získali: F. Buriková, S. Surmaj, N. Kresač, M. Mikula, J. Kamencová, J. Koval, T. Hreha, K.
Hrehová, M. Medvec, M. Štofik.

Bronz získali: J. Špitalik, A. Mandzáková, K. Mandzáková, T. Haburaj, B. Tarkulič, S. Špitalik, E. Dubjak,
D. Muller, K. Alzbeta.

P. Hreha obsadil piate miesto.

Poradie 6. kola Slovenského pohára: 1. Black Tiger taekwondo Snina 217 bodov, 2. Koryo TKD Slávia
UPJŠ Košice 175 bodov, 3. SPK Košice – Ilyo TKD 167 bodov. . .

"Mám radosť s úspechu mojich zverencov. V šiestich kolách Slovenského pohára počas roka sme 5-krát vyhrali a raz sme skončili tretí. O tom svedčí dobrá práca v klube. Ďakujem všetkým pretekárom, rodičom a sponzorom. Tohto roku sa ešte zúčastnime turnaja v Českej republike a v polovici decembra ukončíme sezónu na Majstrovstvách Slovenska, ktoré budú v Snine,“ konštatoval Tomáš Potocký, šéftréner Klubu taekwondo Snina.