Domov AKTUÁLNE > Šport

Lucia IHNATOVÁ : Zatiaľ neprestupujem nikde, hoci ponuky boli

Na hornom Zemplíne v najväčšej obci Belá nad Cirochou vyrástlo a vyrastá veľa dobrých futbalistov

Lucia IHNATOVÁ : Zatiaľ neprestupujem nikde, hoci ponuky boli

BELÁ NAD CIROCHOU. Na hornom Zemplíne v najväčšej obci Belá nad Cirochou vyrástlo a vyrastá veľa dobrých futbalistov.

K ním sa zaradila aj mladá 18-ročná futbalistka LUCIA IHNATOVÁ, v súčasnosti hráčka MFK Zemplín Michalovce, hrajúca I. ligu starších dorasteniek, skupina C. Minulý týždeň som sa s ňou porozprával o jej doterajšej futbalovej kariére, ktorú som prepísal do článku pre futbalových priaznivcov.

Lucia, kto ťa priviedol k futbalu a aké boli tvoje futbalové začiatky?
K futbalu má priviedol učiteľ telesnej výchovy a tréner Ladislav Hreha na základnej škole ako 8-ročnú, kde som navštevovala futbalový krúžok. Zo začiatku som hrávala s chlapcami za školu na rôznych turnajoch, no neskôr má učiteľ zaregistroval do futbalového klubu TJ Slovan Belá nad Cirochou. Po čase som prestúpila do ŠK Štich Humenné, ale mala som striedavý štart za dievčatá v Humennom a chlapcov v Belej nad Cirochou. Som obojnohá hráčka s tvrdou strelou a môžem hrať na ľavej strane obrany, zálohy, ale zastala som si aj post brankárky.

Ako sa ti darilo v ženskom klube Štich Humenné?
S odstupom času, keď sa na to pozerám, tak som patrila medzi tie lepšie hráčky. Vyhrali sme prvú Východoslovenskú ligu WU15. Moje výkony si všimli aj regionálni tréneri. Môj prvý regionálny zraz bol v Dunajskej Lužnej, ako aj ostatné tri. V roku 2016 som bola nominovaná do reprezentácie Slovenska WU15 na dva priateľské medzištátne zápasy v Rumunsku. S mužstvo ŠK Štich Humenné som sa zúčastnila finále futbalového turnaja Mini Champions ligy v Nemšovej, ktorý sme vyhrali a stali sme sa majsterkami Slovenska v kategórii WU15. V Humennom sme boli výborná partia.

Po skončení žiackej kategórie v Humennom, kde si sa usadila?
V roku 2017 som odišla na polročné hosťovanie do FC Tatran Prešov a začala som navštevovať SOŠ v Michalovciach, kde študujem odbor manažment regionálneho cestovného rúchu a chodím do futbalovej triedy. V Prešove som hrala na poste brankárky a trénoval má Marek Semančík. Po polročnom hosťovaní v Prešove, prestupujem do MFK Zemplín Michalovce a tým sa mi vytvorili lepšie podmienky na školu, tréning a zápasy. Hrám I. ligu WU19 a mojím trénerom je Viktor Senyush. Na zápasy nastupujem na poste stopérky, alebo v strede zálohy. Som kapitánkou mužstva. Príležitosť dostávam aj v mužstve žien, ktoré hrajú II. ligu, Počas jesennej súťaže som dala štyri góly a dostala som jednu žltú kartu, za držanie súpera za dres. V klube MFK Zemplín Michalovce som spokojná. Zatiaľ neprestupujem nikde, hoci ponuky boli. Potrebujem dokončiť školu a v klube je výborná partia, ako na jhrisku, ale aj mimo neho. Mnohé hráčky poznám ešte z pôsobenia v Humennom.

Čo by si povedala na záver?
Pre COVID 19 sa minulý súťažný ročník zrušil. Bola to dlhá prestávka. Nový ročník je opäť prerušený. Dohrávka jesennej časti futbalových súťaží sa uskutoční na budúci rok. Sme doma a od trénera
dostávame tréningové plány, ktoré plním a niečo dávam na viac – pracujem na vylepšení kondičky.AUTOR : PA
FOTO : archív klubu
Verzia pre tlač
04.11.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (37%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)