Domov AKTUÁLNE > Šport

Lúčili sa nielen so sezónou, ale aj s kategóriou najmladších žiakov

Medzinárodné plavecké preteky 23. TESTVÉRVÁROSOK KUPA – Miskolc

HUMENNÉ. V sobotu, 2. decembra v Maďarsku štartovali mladí deväť až desaťroční plavci z Čiech, Poľska, Rumunska, Slovenska a Maďarska. V desaťdráhovom 50 metrovom bazéne plávali naši najlepší na záver zimnej plaveckej sezóny, kde sa lúčili nielen so sezónou, ale aj s kategóriou najmladších žiakov. V novom roku už budú štartovať vo vyššej vekovej kategórii mladších žiakov.

Tréner Ing. Ján Pencák nominoval na tieto preteky to najlepšie čo doma máme. V konfrontácii s najmladšími zo strednej Európy, kde štartovali žiaci športových plaveckých škôl z jednotlivých krajín, naši ťahali za kratší koniec. Deväťročná Eliška Lešková sa najlepšie umiestnila na šiestej pozícii v disciplíne 50 m prsia a 50 m motýlik doplávala siedma.

Desaťročná Mária Balogáčová dvakrát doplávala na deviatom mieste – motýlik a prsia na 50 m. Valerie Semotamová skončila siedma v prsiach na 50 metrov a Petra Vasiľková na desiatom mieste. Z chlapcov bol najlepší Oliver Verba v znaku na 50 metrov – ôsme miesto, 50 m prsia doplával deviaty a 50 m motýlik desiaty. Matúš Adamec skončil v znaku na 50 metrov desiaty a jedenáste miesto si vyplával v prsiach na 50 m. Rastislav Fecenko 50 m znak dohmatol na jedenástej priečke a Adam Kulik na štrnástej.

V štafete 4 x 50 metrov voľný spôsob sa chlapci tešili z piateho a dievčatá zo šiesteho miesta.

Na vysokú úroveň týchto pretekov mala veľký vplyv účasť plavcov z plaveckých škôl zúčastnených krajín. Ďakujeme plavcom za dobrú reprezentáciu a na záver sezóny sa ešte stretneme na Vianočných klubových pretekoch, ktoré sa uskutočnia 15. decembra.

AUTOR, FOTO : Plavecký klub