Domov AKTUÁLNE > Šport

Luksaj aj Verba si pozlátili 3 disciplíny

Jesenné majstrovstvá východoslovenského regiónu v plávaní – 2. kolo

HUMENNÉ. V Spišskej Novej Vsi sa stretli plavci z desiatich klubov na majstrovstvách regiónu. V 25 m bazéne dňa 9. októbra štartovalo 91 mužov a 98 žien z Humenného, Košíc, Michaloviec, Popradu, Prešova, Spišskej Novej Vsi a Svitu. Skoro ráno v sobotu cestovalo na Spiš 12 chlapcov a 10 dievčat z Plaveckého klubu Chemes Humenné v sprievode trénerov Tomahogha a Luksaja.

Trinásťročný Dominik Luksaj stál trikrát na zlatom stupni víťazov – 100m motýlik, 200m prsia a polohové preteky, na striebornom raz – 200m VS. Timotej Leško si pozlátil dve disciplíny – 200m VS, 100m znak a striebro mu odovzdali po doplávaní motýlika na 100 m. Zuzana Pavlíková získala dvakrát zlato – 100m motýlik, 200m VS a raz striebro – 200 m polohové preteky.

V kategórií dvanásťročných plavcov Oliver Verba si pozlátil tri disciplíny – 100 m znak a motýlik, 200 m polohové preteky a postriebril jednu – 200 m voľný spôsob.

Matúš Adamec si vyplával jednu zlatú medailu - 200 m prsia a striebro mu odovzdali po doplávaní znaku na 100 m. Mária Balogáčová zaplávala zlatého motýlika – 100 m. Štvrtým medailistom v tejto kategórií bol Marek Harvilik s bronzovou medailou za znak na 100 m.

Štrnásťročný Boris Barica v znaku na 100 m získal zlatú medailu. Michal Pandoš v tej istej disciplíne si zobral striebro a po doplávaní motýlika na 100 m mu odovzdali bronz. Ema Borščová stala ráz na striebornom stupni víťazov – 200 m prsia a raz na bronzovom – 200 m polohové preteky. So striebornou medailou cestovala domov aj Nina Trebišovská – 100 m motýlik.

Na stupeň víťazov sa nedostali : Fecenko, Findrik, Jevič, Kulik, Leňo, Mattová, Onderišinová, Ovšanyová, Sotáková, Vasiľková D. a Vasiľková P. Naši získali spolu 51 medailí / 12 – 20 -19/ a v hodnotení zúčastnených klubov skončili za plavcami z Košíc a Popradu. Osobné rekordy si naši prepisovali 63 – krát.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub CHEMES Humenné