Domov AKTUÁLNE > Šport

Malá humenská výprava vyplávala 19 medailí aj Pohár priateľstva

Plavecký klub CHEMES Humenné plával v zložení : Dominik Luksaj, Ema Borščová, Zuzana Pavliková a Boris Barica

HUMENNÉ. V Rimavskej Sobote v dňoch 9.3. – 10.3.2019 sa stretlo 237 plavcov z dvoch klubov zo Srbska (Kikinda a Kruševac ) a z 24 klubov zo Slovenska. Na štart nastúpilo 107 mužov a 130 žien.

Naši plavci si vyplávali „ POHÁR PRIATEĽSTVA“ , keď v závere podujatia zvíťazili v pretekoch štafiet mix 4 X 50 m voľný spôsob – OPEN časom s 1:57,25.

Plavecký klub CHEMES Humenné plával v zložení : Dominik Luksaj, Ema Borščová, Zuzana Pavliková a Boris Barica.

Z Humenného do Rimavskej Soboty na preteky boli nominovaní štyria chlapci a dve dievčatá. Malú výpravu viedli tréneri Tomahogh a Luksaj. Šesť našich plavcov si domov prinieslo 19 medailí ( 11 zlatých, 6 strieborných a dve bronzové ), čo ich zaradilo na druhé miesto v hodnotení klubov.

V kategórií „B“ 11 – 12 roční, Oliver Verba získal 6 zlatých medailí ( 100 a 200m voľný spôsob, 50 a 100m prsia, 50 a 100m motýlik ) a jednu striebornú - 50m VS.

Dominik Luksaj v „A“ kategórii starších žiakov trikrát stal na zlatom stupni víťazov ( 50 a 100m prsia, 200m polohové preteky ) a raz na striebornom – 100m motýlik. Zuzana Pavliková si vyplávala zlato v krauli na 100m a k tomu dve bronzové medaily – 100m motýlik a 200m polohové preteky. Boris Barica si postriebril znak na 50 a 100m i kraul na 200m. Michal Pandoš doplával finále na 100m znak na nepopulárnom štvrtom mieste.

Mladšia juniorka Ema Borščová stala na striebornom stupni víťazov v disciplíne 200m voľný spôsob a vo finále 100m znak skončila tesne za stupňom víťazov – štvrté miesto.

V celkovom hodnotení medailistov Oliver Verba bol hodnotený na druhom mieste – 6 zlatých, 1 strieborna medaila. Dominik Luksaj sa zaradil na deviatu pozíciu s troma zlatými a jednou striebornou medailou. Naši plavci absolvovali 49 štartov a v 36 z nich si zlepšili osobné rekordy.

AUTOR, FOTO : Plavecký klub CHEMES