Domov AKTUÁLNE > Šport

Michaela Ivančová dvakrát na stupni víťazov

Majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok v podaní 1. Atletického klubu Humenné

Michaela Ivančová dvakrát na stupni víťazov

HUMENNÉ. Posledné dráhové majstrovstvá Slovenka sa uskutočnili v Košiciach " v ďalekom" krajskom meste na východe Slovenka. Deväť členná výprava v dvoch dňoch prekonávala kilometre z Humenného do Košíc a späť. Zároveň to boli kvalifikačné preteky na medzištátne preteky v Slovinskom v meste ,,Ptuj,,. Prvá reprezentácia v tomto žiackom veku. Trom pretekárom sa to aj podarilo. Zatiaľ najviac za posledné obdobie v medzištátnych pretekoch v jednej kategórii pre 1. Atletický klub Humenné.

V sobotu do bojov o medaile sa zapojili naše vytrvalkyne v behu na 2000m. Bol to beh, ktorý ma prekvapil a zároveň milo potešil. Miška Ivančová si vybojovala tretie miesto super časom 6:55,17 min. Za Miškou dobehla v super čase Janka Mihaľková 7:11,76 min.

Dievčatá sú ešte tento rok mladšie žiačky a ich výkonnosť je pozoruhodná.

Na 300m sme mali niekoľkých zástupcov. U chlapcov sa predstavil Daniel Orlej v osobnom rekorde 39,51 s a umiestnil sa na celkovom siedmom mieste.

Medzi dievčatami si lepšie počínala Natália Bobaľová, ktorá svoj beh vyhrala časom 44,20 s. a celkovo skončila na siedmom mieste. Natália sa tým týmto časom posunula v Slovenských tabuľkách na 3. miesto.

Bianka Polovková skončila vo svojom behu na 5. mieste časom 44,98 s. a celkovo na 14. mieste.

V behu na 800m sme mali silné zastúpenie. Tri behy preverili pripravenosť pretekárok. V prvom behu bežali Miška Ivančová a Janka Mihaľková. Až v tretiom bežala Natália Bobaľová, čo bola škoda, pre priami boj o popredné miesta. Miška v super závere dobehla na peknom druhom mieste časom 2:24,22./OR/ V tomto prvom behu Janka Mihaľková dobehla na 4. mieste/OR/. Celkovo to stačilo na 10. miesto. O senzáciu sa postarala

Natália v tretiom behu, ktorý vyhrala časom 2:27,86 a zlepšila si osobné maximum o 12 sekúnd. Celkovo skončila na piatom mieste. Všetky tri dievčatá ako mladšie žiačky si v Slovenských tabuľkách podelili 2 - 4 - 6 miesto. Máme veľký potenciál v stredných tratiach.

Nechcem predbiehať, ale blíži sa cezpoľný beh a chceme zabojovať o popredné miesta v jednotlivcoch a družstvách.

V behu na 150 sa predstavila z dievčat len Bianka Polovková, ktorá v rozbehu skončila na 6. mieste časom 20,78 s. a celkovo to stačilo na 19. miesto. 

Chlapci bežali dvaja a najlepšie si počínal Martin Basoš. Martin skončil v rozbehu na 4. mieste v osobnom rekorde a časom 18,64 s. skončil celkovo na 15. mieste. 

Ondrej Vrábeľ ešte len mladší žiak, bežal 19,00 s. a skončil na 24. mieste. No medzi mladšími žiakmi je s týmto časom v Slovenských tabuľkách na druhom mieste, je to super umiestnenie.

V behu na 60m si chlapci Ondrej a Martin nepolepšili a v protivetre zabehli zhodný čas 8,08 s. a skončili na 24. mieste.

V behu na 300m pr. mal Daniel Orlej smolu a dobehol na nepopulárnom štvrtom mieste v osobnom rekorde 43,45 s. Super výkon super umiestnenie no medaila by Daniela potešila.

V skoku do diaľky sa predstavili Ondrej Vrábeľ a Daniel Matejko. Lepšie si počínal Daniel a výkonom 549 cm skončil na 10. mieste. Ondrej skočil 485 cm a preteky mu nevyšli.

Chlapci v zložení Orlej, Basoš, Vrabeľ a Matejko zabojovali v štafetách 4x60m.

Časom 29,80 s. skončili na solídnom piatom mieste. V štafete 4x300m som očakával že zabojujú o medailu. Zopakovali umiestnenie z krátkej štafety v solídnom čase 2:45,17.

Bojovali no na súperov nestačili.

Dievčatá sa predstavili v štafete 4x300m a bojovali ako sa len dalo no na staršie žiačky sa zatiaľ veľmi nechytali. V rozbehu skončili na štvrtom mieste časom 3:06,88 no celkovo sa posunuli na šieste miesto.

Postup na medzištátne preteky si vybojovali svojimi výkonmi Miška Ivančová, Janka Mihaľková a Daniel Orlej, tak ako sa to v začiatkoch už písalo. Naši členovia sa pod mojím vedením ako reprezentačného trénera do 16 rokov vyberú na dlhšiu cestu do Slovinska.

AUTOR, FOTO : Mgr. Marek Lučka, reprezentačný tréner U-16


Verzia pre tlač
21.10.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)