Domov AKTUÁLNE > Šport

Michalovce budú na pár dní mestom nohejbalu

Po hokejovom Turnaji 6 krajín sa v našom meste stretnú reprezentanti jedenástich krajín na Majstrovstvách sveta v nohejbale žien a juniorov

Michalovce budú na pár dní mestom nohejbalu

MICHALOVCE. Rok, v ktorom je naše mesto Európskym mestom športu sa pomaličky končí, ale my s výnimočnými podujatiami nekončíme. Už počas tohto víkendu sa môžete tešiť na ďalšie.

Po hokejovom Turnaji 6 krajín sa v našom meste stretnú reprezentanti jedenástich krajín na Majstrovstvách sveta v nohejbale žien a juniorov. Usporiadateľom tohto podujatia je z poverenia Medzinárodnej nohejbalovej asociácie UNIF, Slovenská nohejbalová asociácia SNA a záštitu nad týmto športovým podujatím prevzal primátor mesta Viliam Zahorčák.

Vo vzájomných zápasoch sa v mestskej športovej hale a  v hale Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach stretnú reprezentanti Maďarska, Rumunska, Kolumbie, Poľska, Dánska, Švajčiarska, Českej republiky, Španielska, Talianska, Francúzska a Slovenska. 

Slovenská juniorská reprezentácia bude hrať v zložení: Matej Prachar, Jakub Baka, Samuel Novák, Igor Zubák, Lukáš Zubák, Roman Samko a Mário Muška. Ženská reprezentácia sa predstaví v zložení: Lucia Kováčová, Karolína Mateidesová, Gabriela Viňanská, Renáta Gejgušová, Beáta Sekletárová a Hana Papová. Ako prví z našich zástupcov sa predstavia singlisti v piatok 15.novembra. Z juniorov to bude Igor Zubák a zo žien Gabriela Viňanská.

Začiatky zápasov sú o 8.30 hod.

Reprezentantov jedenástich krajín príjme v piatok 15. novembra o 10.00 hod. na pôde mestského úradu aj primátor mesta. Slávnostné otvorenie podujatia sa uskutoční v sobotu 16. novembra o 14.00 hod. v mestskej športovej hale. Po ňom budú nasledovať semifinálové stretnutia.

Nedeľa je vyhradená zápasom o medailové umiestnenie vo všetkých disciplínach – jednotlivcoch, dvojiciach aj trojiciach.

Príďte si užiť toto výnimočné športové podujatie!
Verzia pre tlač
15.11.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)