Domov AKTUÁLNE > Šport

Michalovce sú dejiskom šampionátu veľkého formátu

Majstrovstvá Európy hádzanej hráčok do 17 rokov budú od 10. do 20. august 2017 v Mestskej športovej hale, Chemkostav aréna v Michalovciach

Michalovce sú dejiskom šampionátu veľkého formátu

MICHALOVCE. Bohatá nádielka zápasov je pripravená pre priaznivcov ženskej hádzanej v Michalovciach!

Práve dnes totiž štartujú Majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov. Mestská športová hala a Chemkostav aréna budú dejiskom päťdesiatich šiestich zápasov počas najbližších jedenástich dní.

Na Zemplíne sa zíde 16 tímov. Šampionátu sa zúčastnia reprezentantky z Ruska, Holandska, Nemecka, Rakúska, Dánska, Maďarska, Chorvátska a Čiernej Hory.

Nebudú chýbať ani hráčky z Francúzska, Švédska, Rumunska, Českej republiky, Nórska, Španielska a Srbska. Zastúpenie bude mať aj Slovensko.

Naše reprezentantky majú pred sebou náročné zápasy proti kvalitným súperkám. Postupne si zahrajú so Španielskom, Nórskom a Srbskom.

Zverenkyne dánskeho trénera Heineho Jensena sa prvýkrát predstavia už dnes o 17.30 hod. Tímy budú rozdelené do štyroch základných skupín. Slovenské reprezentantky sa predstavia v základnej D skupine. Z každej skupiny sa do hlavnej fázy ME kvalifikujú prví dvaja, ostatní budú hrať o umiestnenie na 9. - 16. mieste a zároveň o udržanie sa v elitnej kategórii, keďže posledné dva tímy zostúpia.

Finále šampionátu je naplánované na nedeľu 20. augusta o 17.30 hod. v Chemkostav aréne v Michalovciach.

ZDROJ : MESTO MICHALOVCE
FOTO : m.smedata.skVerzia pre tlač
10.08.2017