Domov AKTUÁLNE > Šport

Michalovský ORCAČÍK – preteky pre plavecké nádeje

Našim ťahúňom v kategórii desaťročných plavcov bol Filip Luksaj

HUMENNÉ. V michalovskom 25 metrovom bazéne sa 18.5.2019 stretli mladí 6 – 12 roční plavci z východu republiky. Na týchto pretekoch štartovalo 117 pretekárov (54 chlapcov a 63 dievčat). Tréneri Plaveckého klubu Chemes Humenné Blaško, Levický Pencák poslali na štart 11 chlapcov a 13 dievčat.

Najúspešnejšou plavkyňou podujatia sa stala humenská deväťročná plavkyňa Noemi Daňová. Čo štart - to zlatá medaila: 50m kraul, znak, prsia, motýlik a 100m polohové preteky. Oliver Sabadoš si vyplával celú kolekciu medailí, zlato – 50m znak, striebro – 50m motýlik, bronz – 50m kraul.

Tretím medailistom v tejto kategórií bol Tomáš Biľo, ktorému odovzdali bronzovú medailu za výkon v znaku na 50m.

Na stupeň víťazov sa nedostali Beatrice Crea, Sofia Dzvoníková, Alexandra Kračuníková, Sarah Marcinová, Hana Mydlová, Nina Regulová, Olívia Sotáková, Vanesa Vagaska a ani osemročný Samuel Chalupka.

Našim ťahúňom v kategórii desaťročných plavcov bol Filip Luksaj. Čo štart, to medaila. Pozlátil si prsia i motýlika na 50m a trikrát stál na striebornom stupni víťazov – 50m kraul, znak a 100m polohové preteky.

Šimon Račko, tak ako Filip, bodoval vo všetkých disciplínach: striebro – 50m prsia, bronz – 50m kraul, znak, motýlik a 100m polohové preteky. Sandra Ferjaková bola dvakrát tretia – bronz – 200m kraul a 100m motýlik. Aj Dominika Vasiľková si domov doniesla dve bronzové medaily – 100m znak a 200m polohové preteky.

Bez medaily odišli Branislav Samuel BobaľaMarko Straka.

Jedenásťročná Viktória Mattová dvakrát v cieli dohmatla na striebornej pozícii – 100m znak a motýlik. V tejto kategórii štartovali ďalší naši a umiestnili sa v prvej osmičke poradia – Nina Horňáková a Nikolas Jevič.

Naši traja dvanásťroční plavci stáli na stupňoch víťazov. Adam Kulik bol trikrát strieborný - 100m, 200m kraul a 200m polohové preteky. Ľubomír Findrik domov doviezol dve strieborné – 100m znak, 200m polohové preteky a štyri bronzové medaily – 100m voľný spôsob, prsia, motýlik a 200m polohové preteky.

Marek Harvilik si postriebril dve disciplíny – 100m prsia, motýlik a trikrát stál na bronzovom stupni víťazov 100m znak a 200m kraul, prsia.

Plavci nášho plaveckého klubu do Humenného priviezli 8 zlatých, 14 strieborných a 17 bronzových medailí. Zlepšili si 76 osobných rekordov.

AUTOR, FOTO : Plavecký klub CHEMES Humenné Verzia pre tlač