Domov AKTUÁLNE > Šport

Mladý bežec Marek Smetana si v Poľsku vybehal bronz

Na trať 2 kilometrov sa postavilo 29 pretekárov. Zvíťazil poľský bežec Karol SOKÓL

Mladý bežec Marek Smetana si v Poľsku vybehal bronz

MEDZILABORCE. Mnohí amatérski bežci po zimnej sezóne odložia bežky – lyže do garáže a prezujú si obuv na cesty, či kros. Aj všestranný bežec počas tohtoročnej zimy zúčastnil sa Bielej stopy v behu na 30 kilometrov na Skalke a behu na 50 kilometrov na Jindŕichovskej päťdesiatky, kde dosiahol veľmi dobré umiestnenie.

Minulý týždeň sa zúčastnil medzinárodného VI. ročníka Spomienkového behu vojakov v meste Žeglce v Poľsku Miro Smetana. Spolu s ním preteku sa zúčastnil aj jeho 16-ročný syn Marek. Organizátori pre bežcov pripravili dva preteky a to beh na 2 a 6 kilometrov. Bežci si mohli vybrať. Bežalo sa po uliciach mesta. Všetci bežci, ktorí pretek dokončili dostali pamätnú medailu mesta. Oba preteky sa bežali iba ako jedna kategória.

Na trať 6 kilometrov sa postavilo 120 pretekárov. Povrch trate bol asfalt. Najviac síl a športového šťastia mal domáci poľský pretekár Kamil MEZGLEWSKI. Na peknom ôsmom mieste sa umiestnil Slovák Miroslav SMETANA.

Na trať 2 kilometrov sa postavilo 29 pretekárov. Zvíťazil poľský bežec Karol SOKÓL. Mladý pretekár Marek SMETANA skončil na peknom treťom mieste.

"Bežalo sa za slnečného, ale mrazivého počasia. Trochu som v začiatku prepálil, ale v celku som spokojný. Syn Marek zbiera skúsenosti, ale tretie miesto je pekné umiestnenie. Zregenerovať sily a dobre sa pripraviť na ďalší pretek“, konštatoval Miroslav Smetana z Medzilaboriec.AUTOR : PA
FOTO : archív M.S.Verzia pre tlač
12.03.2018