Domov AKTUÁLNE > Šport

Mladým futbalistom sa na turnajoch darilo viac i menej

Po dlhšej prestávke sa znova rozbiehajú súťaže

HUMENNÉ. FK Humenné veľkú pozornosť venuje výchove mladým futbalistom, kde každé družstvo má svojho kvalifikovaného trénera. Družstvá sa zúčastňujú rôznych futbalových turnajov v hale a vonku. Minulý týždeň mužstvá U9, U10 a U11 boli na turnajoch, kde sa im darilo striedavo.

Futbalisti U9 pod vedením trénera Patríka Milčíka sa zúčastnili turnaja vo Veľkom Šariši, kde štartovalo päť klubov. Hralo sa každý s každým.

Výsledky: FK Humenné – prešov 2:4, Fk Humenné – Košice 4:8, Fk Humenné – Vranov nad Topľou 14:2, FK Humenné – Veľký Šariš 10:0.

Poradie: 1. Prešov, 2. Košice, 3. Humenné, 4. Vranov nad Topľou, 5. Veľký Šariš.

Aj futbalisti U10 pod vedením trénera Branislava Timuľáka štartovali v Prešove, kde tréner postavil dve družstva a to žltí a modrí.

Výsledky – žltí: FK Humenné – Stará Ľubovňa 4:1, FK Humenné – SAFI Prešov 6:0, FK Humenné – Ľubotice 6:1, FK Humenné – FC Košice žltí 0:1. Zápas o 3. Miesto: FK Humenné – Tatran Prešov /dievčatá/ 1:3. Družstvo FK Humenné žltí skončilo na peknom štvrtom mieste.

Výsledky – modrí: FK Humenné – FC Košice žltí 2:4, FK Humenné – Tatran Prešov /dievčatá/ 1:4, FK Humenné – Trnkov 1:2, FK Humenné – MFK Snina 4:3. Zápas o 7. miesto: FK Humenné – SAFI Prešov 0:2. Celkovo sa družstvo modrých umiestnilo na 8. mieste.

Aj mladí futbalisti U11 pod vedením šéftrénera prípravkarov Štefana Tomčáka vycestovali do Prešova, kde Športovo-marketingová spoločnosť Prešov zorganizovala silný turnaj za účasti 20 družstiev, ktoré boli rozdelené do štyroch skupín po piatich účastníkov. Humenčania štartovali v "C“ skupine.

Výsledky: FK Humenné – TJ Víťaz 0:0, FK Humenné – SAFI Prešov 2:3, FK Humenné – FC Košice 1:3, FK Humenné – Sokol Brezovica 1:2. Zápas o umiestnenie: FK Humenné – Fk Demjata 3:2. Humenčania sa umiestnili na 17. mieste.