Domov AKTUÁLNE > Šport

Na Silvestra si spoločne zabehali

Štart a cieľ bol na parkovisku pri mestskom amfiteátri a bežalo sa cez Park mieru a Lesopark Hubková

HUMENNÉ. Posledný deň v minulom roku na Silvestva v Humennom sa konal už 38. ročník Silvestrovského behu na 5 kilometrov, ktorého organizátorom bolo mesto Humenné a Atletický klub ABC Humenné.

Štart a cieľ bol na parkovisku pri mestskom amfiteátri a viedol cez Park mieru a Lesopark Hubková. Pred hlavným behom sa bežali žiacke kategórie. Na štart hlavného behu, kde spolu bežali dorastenci, dorastenky, juniori, muži a ženy sa postavilo 75 bežcov nielen zo Zemplína, ale aj z Bratislavy Košíc, Spišskej Novej Vsi, Banskej Bystrice, ale aj zo zahraničia Ukrajiny a Nemecka. Tohto behu sa zúčastnili aj otec Miroslav a syn Marek Smetanovci z Medzilaboriec, ktorí vo svojich kategórich boli na stupňoch víťazov.

VÝSLEDKY 38. ROČNÍKA SILVESTROVSKÉHO BEHU
Celkové poradie: 1. Atoliy Malyy, Ukrajina, 2. Martin Nemec, Jantex Humenné, 3. Ján Fedorko, Humenné.

Dorastenci: 1. Jakub balogáč, Humenné, 2. MAREK SMETANA, MŠK Medzilaborce, 3. Artur Kassay, Humenné.

Dorastenky: 1. Ivana Švigarová, 1. AK Humenné, 2. Blanka Polovková, 1. AK Humenné.

Juniori: 1. Lukáš Koperdák, Spišská Nová Ves, 2. Dávid Pasterák, Vyšná Sitnica.

Muži – kategória "A“ do 39 rokov: 1 Martin Nemec, Jantex, 2. Ján Fedorco, Humenné, 3. Lukáš Jalč,
Fit Box Miko.

Muži – kategória "B“ 40 až 50-roční: 1. Atoliy Malyy, Ukrajina, 2. Michal Ivančo, ŠK Banské, 3. Jozef Štefanišík, Breznika.

Muži – kategória "C“ 50 až 60-roční: 1. Peter Jens, Nemecko, 2. Pavol Dubovský, Kolonica, 3. Miroslav Smetana, MŠK Medzilaborce.

Muži – kategória nad 60 rokov: 1. Juraj Čokina, Humenné, 2. Milan Hrušovský, Spišská Nová Ves, 3. Miroslav Lajtar, Humenné.

Ženy – kategória "F“ do 39 rokov: 1. Sandra Ivanková, Košice, 2. Dominika jalč, Fit Box Miko, 3. Natália Slavková, Fit Box Miko.

Ženy – kategória "G“ nad 40 rokov: 1. Aaana Matiová, ŚK Banské, 2. Danka Semková, Humenné, 3. Iveta Kovaľová Humenné.

"Na to, že bol Silvester, bolo výborné počasie. Pred štartom trochu mrholilo, no počas preteku už nepršalo. Bežalo sa výborne. Vekove som skončil na 14. mieste a Marek na 19. mieste. Vo svojich kategóriách sme boli na stupňoch. Dnes má ešte čaká studený kúpeľ v Laborci v rámci otúžovania," konštatoval MIROSLAV SMETANA, z Medzilaboriec.

AUTOR, FOTO : PA Verzia pre tlač