Domov AKTUÁLNE > Šport

Na slovíčko... s Jozefom Piškaninom, trénerom žiačok U15 FK Humenné

Ženský futbalový klub Štich Humenné bol známy po celom Slovensku

HUMENNÉ. Ženský futbal sa v Humennom hral ešte v 70 rokoch minulého storočia. No, akosi sa mu nedarilo a zanikol. Začiatkom nového storočia vznikol v Humennom nový klub ŠK Štich Humenné.

Ženský futbalový klub Štich Humenné bol známy po celom Slovensku. Počas svojej činnosti vychoval desiatky futbalistiek, ktoré hrali za kluby na Slovensku, ba aj v zahraničí. Ženy bojovali o majstra republiky. Ich najlepšie umiestnenie bolo tretie miesto. Žiačky v súťažnom ročníku 2019/10 vo finále porazili Slovan Bratislava 1:0 a stali sa majsterkami Slovenska. Klub postupne stagnoval a zanikol. V roku 2017 v klube FK Humenné vznikla ženská zložka a to prípravka U11 a staršie žiačky U15, ktoré hrajú II. ligu starších žiačok U15, skupina Východ. Ich trénerom je JOZEF PIŠKANIN, s ktorým som sa spojil a jeho slova som dal na papier.

"Spolu so svojim pomocníkom – druhým trénerom Alexandrom Bochynom zodpovedne pracujeme na výchove mladých futbalistiek a v súťaži so súpermi zvádzame o prvenstvo v tabuľke.

V minuloročnom ročníku sme sa stali víťazmi II. ligy starších žiačok U15, skupina východ. Aj v tomto ročníku sme vstupovali do súťaže obhájiť prvenstvo, v najhoršom byť do tretieho miesta. Začiatok sa nám nevydaril, kde hneď v prvom kole sme doma remizovali, no nakoniec sme vyhrali kontumačne.

V druhom kole opäť doma sme prehrali s FC Košicami. Zlepšenie nastalo už v treťom kole, kde sme hrali už svoju hru, mohli sme získať aspoň bod, ale sme tesne prehrali. Zlom nastal od štvrtého kola.

Celkove sme skončili na 3. mieste s 15 bodmi. Našou najlepšou hráčkou a zároveň aj strelkyňou je Anna-Mária Ufnárová, ktorá v jesennej časti nastrieľala 15 gólov. Je reprezentantkou Slovenska v kategórii U15. Už po druhýkrát ObFZ Humenné ju vyhlásil za najlepšiu hráčku regiónu,“ dodal Jozef Piškanin.

"Počas zimnej prestávky sme trénovali v klubovej telocvični a v športovej hale a keď počasie dovolilo aj vonku na multifukčnom ihrisku a ihrisku s umelou trávou. Zimná prestávka je veľmi dlhá až skoro polroka. Z poverenia Slovenského futbalového zväzu sme v  mestskej športovej hale zorganizovali I. kolo a II. kolo halovej futbalovej súťaže, no do III. kola moje mužstvo nepostúpilo. Netrpezlivo sme čakali na začatie jarnej sezóny a chceli sme bojovať o prvé miesto v súťaži. No koronavírus zasiahol celý svet, aj Slovensko. Vláda vydala opatrenia – zatvorila obchody, pohostinstva, športové podujatia, školy, zákaz zhromažďovania väčšie množstvo osôb a tak Slovenský futbalový zväz pozastavil všetky futbalové súťaže. Pred nedávnom VV VsFZ ukončil všetky futbalové súťaže. A tak sme úplne skončili, čo negatívne pôsobí na dievčatá,“ konštatoval na záver JOZEF PIŠKANIN, tréner žiačok U15 FK Humenné.