Domov AKTUÁLNE > Šport

Na Zemplíne bežali Klokočovskú 5

Na Klokočovskej 5 štartovali štyria Medzilaborčania, všetci v príprave na MMM v Košiciach

ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA. Minulý týždeň na Zemplínsku šíravu mnohí ľudia prichádzali za oddychom a osviežením, no mnohí prichádzali do Klokočova za behom, kde sa konal jeden z najstarších behov na Zemplíne, už 43. ročník CEZPOĽNÉHO BEHU "KLOKOČOVSKÁ 5“ s medzinárodnou účasťou.

Organizátorom bol Obecný úrad Klokočov, OZ Šírava Klokočov a JSD Klokočov. Pred hlavným behom štartovali žiacke a mládežnícke kategórie. Štart a cieľ bol pred budovou cestovného ruch Zemplínska šírava. Behu sa zúčastnilo 173 mužov a žien v rôznych kategóriách. Pre mnohých to bol beh ako príprava na MMM v Košiciach. Aj Marek a Miroslav Smetanovci a Michal a Mária Buchovecká z Medzilaboriec sú v príprave na Košický maratón a Klokočovská 5 bola iba malou previerkou. Po skončení preteku bola tombola, kde sa losovali čísla pretekárov a traja výhercovia získali horský bicykel, pánsky bicykel a dámsky bicykel.

VÝSLEDKY - CELKOVÉ PORADIE: 1. E. Kering, Keňa, 2. L. Gregor, Maďarsko, 3. A. Malyy, Ukrajina.

MUŽI DO 39 ROKOV: 1. E. Kering, Keňa, L. Gregor, Maďarsko, 3. F. Kažimír, Košice.

MUŽI 4O – 49 ROKOV: 1. A. Malyy, Ukrajina, 2. M. Mockovčiak, Košice, 3. M. Ivančo, Banské.

MUŽI 50 – 59 ROKOV: 1. Š. Rácz, Kysak, 2. M. SMETANA, Medzilaborce, 3. J. Juro, Vinné.

MUŽI NAD 60 ROKOV: 1. M, Vrabel, Vranov nad Topľou, 2. J. Švagrovský, Budkovce, 3. B. Ficzere, Seňa.

ŽENY DO 39 ROKOV: 1. M. Ivančová, Banské, 2. A. Farkašová, Michalovce, 3. A. Balogová, Prešov.

ŽENY NAD 40 ROKOV: 1. J. Slamová, Košice, 2. Z. Semanová, Košice, 3. A. Karpošová, Košice.

"Na Klokočovskej 5 štartovali štyria Medzilaborčania, všetci v príprave na MMM v Košiciach. Umiestnenie – Marek Smetana celkove na 15. mieste a vo svojej kategórie do 39 rokov na 7. mieste. Miroslav Smetana celkove 16. miesto a v kategórii 50 – 59 2. miesto. Michal Buchovecký mladší celkove na 32. mieste a v kategórii do 39 rokov na 15. mieste. Mária Buchovecká celkove na 154. mieste a kategórii ženy nad 40 rokov na 19. mieste. Bola to dobrá previerka a s výsledkami sme spokojní. V príprave budeme pokračovať ďalej,“ konštatoval Miroslav Smetana z Medzilaboriec.