Domov AKTUÁLNE > Šport

Najúspešnejší šampionát pre vytrvalcov 1. Atletického klubu Humenné počas jeho existencie

Najúspešnejším klubom na krosovom šampionáte sa stal 1. AK Humenné s 3 titulmi

Najúspešnejší šampionát pre vytrvalcov 1. Atletického klubu Humenné  počas jeho existencie

HUMENNÉ. Najúspešnejším klubom na krosovom šampionáte sa stal 1. AK Humenné s 3 titulmi (1 individuálny a 2 v družstvách), po dva tituly získali AK ZVP Lučatín (oba individuálne), ŠK Jablonica (1 individuálny a 1 v družstvách), ALK Moldava nad Bodvou (1 individuálny a 1 v družstvách) a TJ Obal servis Košice (oba v družstvách). Takto to odznelo na stránke Slovesného atletického zväzu po šampionáte.

Výprava dievčat a chlapcov a jeden dospelý sa po úspešnom krosovom šampionáte spred roka opäť postavili na štart svojich kategórií. Začínali štyri mladšie dievčatá v behu na 1000 m. Papierové predpoklady sa naplnili a na rozbahnenej trati v parku kaštieľa v Betliari sme priniesli prvé medaile. Michaela Ivančová priviedla všetky bežkyne do cieľa. Natália Bobaľová tesne pred cieľom prehrala súboj z pretekárkou z Čadce a vybojovala tretie miesto.

Janka Mihaľková dobehla na peknom štvrtom mieste a Michaela Černegová skončila siedma.

Tak toto je špička bežkýň z liahne humenskej atletiky.

V súťaži družstiev sme skončili na prvom mieste so súčtom bodov 8, na druhom mieste skončila ZZO Čadca so súčtom bodov 17 a tretia skončila ŠK Jablonica 29 b. Mostareň Brezno skončil na štvrtom mieste tak isto so súčtom 29 no rozhodla tretia lepšia pretekárka.

Staršie žiačky postúpili už túto sezónu k dorastenkám a obhajoba titulu družstiev bola náročná. Tamara Ivančová sa na trati trochu trápila a celkovo skončila na siedmom mieste.

Ivana Švigárová zabojovala v poslednom kole a posunula sa pre Košičanky a to rozhodlo o titule. Ivana dobehla na desiatom mieste. Petra Frivaldská skončila na 15. mieste. V súčte bodov sme tým pádom skončili s počtom bodov 10 na prvom mieste, druhé skončili Košičanky z AK Slávia TU Košice so súčtom 12 b.  Tretie skončili Bojničky s 23 bodmi.

V starších žiakov si zapretekal Daniel Orlej na dvojkilometrovej trati. Daniel je strednotratiar a bolo to trochu nad jeho sily súťažiť s vytrvalcami. Z 34 pretekárov skončil na dvadsiatom mieste a to nie je až také zle. Posledný do bojov zasiahol Michal Ivančo, otec našich vytrvalkýň. Na trati pre míliarov bojoval ako sa len dalo no pretekať z chlapcami o dvadsať až dvadsaťosem rokov mladšími je náročné a neporovnateľné . Michal to bral ako výzvu a doplnok svojej prípravy. 4 kilometre zabehol za 16,03 minút a 11. miesto bolo zaslúžené.

AUTOR, FOTO : Marek Lučka, tréner a predseda klubu


Verzia pre tlač
09.12.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (37%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)