Domov AKTUÁLNE > Šport

Najúspešnejšie z našich boli staršie žiačky

Jesenné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní – 3. kolo

HUMENNÉ. Jedenásťroční a starší plavci v dňoch 11. – 12. novembra v Spišskej Novej Vsi súťažili o titul „ Majster východoslovenskej oblasti v plávaní“. Na Spiši sa stretlo 91 mužov a 86 žien z desiatich klubov. Našich 20 plavcov (7 mužov a 13 žien) z plaveckého klubu Humenné, pod taktovkou trénerov Tomahogha a Kirschnera sa postavili na štart s ambíciami na medaily. Polovici z nich sa to aj podarilo.

Najúspešnejšie z našich boli staršie žiačky. Lenka Melničáková si pozlátila päť disciplín: 50 m prsia a motýlik, 100 metrov motýlik a polohovka, 200 m polohovka. Strieborná skončila v krauli na 100 metrov.

Sarah Čajbiková získala tri zlaté medaily – 50 m znak, 50 a 100 metrov voľným spôsobom. Striebrom ju ovenčili štyrikrát – 200 m znak, 50 a 100 metrov motýlik, 100 m polohové preteky.

Nina Vološinová stála na zlatom stupni víťazov po najdlhšej, 400 metrovej polohovke, na striebornom raz, za motýlik na 200 m a dvakrát na bronzovom po 50 m motýlik a polohovke na 200 metrov.

Matej Kislan doplával 50 m znak tretí – bronzová medaila. Petra Frývaldská. Arthur Kaššay, Dominika Kopčová a Samuel Onderišin sa umiestnili do desiateho miesta.

Junior, Denys Breznyak plával strieborného motýlika na 50 metrov a bronzom ho dekorovali dvakrát za motýlik na 100 a 200 metrov.

Emma Zvalčáková získala bronz v motýliku na 100 metrov. Leo Al Ahdal a Natália Babjaková skončili za stupňami víťazov.
V kategórii mladších žiakov získala Ema Borščová najviac medailí. Pozlátila si znak na 100 metrov, na striebornom stupni víťazov stála sedemkrát – 50 a 100 metrov prsia, 100 metrov kraul, 200 metrov znak, motýlik, polohovkla a 400 metrov polohové preteky. Bronzové medaily si domov doniesla za 200 m kraul a polohovka, 100 metrov motýlika a polohovka.

Anna Stephanie Buhajová zvíťazila v disciplíne 400 m voľný spôsob – zlato. Striebro získala päťkrát – 50 m znak, 100 m kraul, znak, motýlik a 200 m motýlik. Za polohovku na 200 metrov jej udelili bronzovú medailu.

Timotej Leško získal zlatú medailu v prsiach na 100 metrov, striebornú v znaku na 50 a 100 metrov, i v polohovke na 200 metrov. Na bronzový stupeň víťazov sa postavil dvakrát, za 200 metrov motýlika, 400 metrov voľný spôsob. Nina Trebišovská v znaku na 50 a 100 metrov bola strieborná a bronzovo plávala prsia na 100 metrov. Viktória Vrábľová si domov doniesla bronzovú medailu za výkon v prsiach na 100 metrov. Do desiateho miesta štartovného poľa sa umiestnili Dávid Bača, Hana a Ladislava Gajdošové.

Plavecká sezóna sa blíži k vrcholu. Naši najlepší plavci sa podľa dosiahnutých časov nominujú na Majstrovstvá Slovenska v jednotlivých kategóriách. Držíme im palce a želáme úspešný záver plaveckého roka 2017 s medailami na prsiach.

AUTOR, FOTO : Plavecký klub