Domov AKTUÁLNE > Šport

Najúspešnejším sninským bežcom pod Sninským kameňom bol Marek Galajda

Štart a cieľ bol pri čerpacej stanici OMW a trať dlhá 6,6 kilometra s prevýšením 84 metrov viedla smerom na Sninské rybníky, kde bola otočka

SNINA. V regióne Horného Zemplína počas roka rôzne Občianske združenia, firmy a obce organizujú behy pre amatérskych bežcov rôzneho veku. Minulú sobotu k ním pribudol ďalší beh v Snine pod názvom "BEH POD SNINSKÝM KAMEŃOM“, ktorý zorganizovali skvelí ľudia Patrik Karľa a Michal Molnár.

Štart a cieľ bol pri čerpacej stanici OMW a trať dlhá 6,6 kilometra s prevýšením 84 metrov viedla smerom na Sninské rybníky, kde bola otočka. Behu sa zúčastnilo 67 bežcov, z toho 31 cezpoľní z Strážskeho, Vranova nad Topľou, Medzilaboriec, Košíc, Ružomberka a iných obcí a miest. Bežalo sa v troch kategóriách a to muži do 39 rokov, muži nad 40 rokov a kategória ženy. Každý účastník dostal pamätnú medailu s logom Sninského kameňa a erbom mesta Snina. Najúspešnejším sninským bežcom bol Marek Galajda, ktorí v kategórii do 39 rokov obsadil siedme miesto. Tohto behu sa zúčastnil aj 25-ročný, čerstvý absolvent Univerzity České vysoké učení technické, fakulta informatiky – odbor počítačová berpečnosť Michal Buchovecký mladší z Medzilaboriec, ktorý sa pripravuje na polmaratón do Košíc.

Výsledky muži do 39 rokov: 1. Pavol Chomanič, Kolonica, 2. Michal Jenčo, Vranov nad Topľou, 3. Patrik Maďar, Sečovská Polianka, 11. MICHAL BUCHOVECKÝ, Medzilaborce.

Muži nad 40 rokov: 1. Ján Podstavský, Vinné, 2. Rudolf Zeľo, Topoľovka, 3. Marcel Hadvab, Snina.

Kategória ženy: 1. Dana Hanulová, Ružomberok, 2. Marta Zeľová, Topoľovka, 3. Anna Pažúrová, Snina.

"V priebehu 15 dní som absolvoval tri bežecké preteky. Som v príprave na MMM v Košiciach, kde pobežím polmaratón. V Snine sa mi bežalo dobre. Polovica trate bola v tieni. Skvelá organizácia, za čo patrí poďakovanie organizátorom,“ konštatoval Michal Buchovecký mladší z Medzilaboriec.

Organizátori ďakujú všetkým bežcom, sponzorom, mestu Snina, dobrovoľníkom pri organizovaní prvého ročníka Behu pod Sninským kameňom. Tento beh začal písať novú športovú tradíciu pod Sninským kameňom.