Domov AKTUÁLNE > Šport

Najvzácnejším kovom, ktorý Humenčania vyplávali v Košiciach bolo striebro

Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní – dlhé trate

HUMENNÉ. Plavci z východu republiky sa 17. februára stretli v Košiciach. Na pretekoch sa zúčastnilo 55 mužov a 59 žien z ôsmych oddielov a plávali na tratiach dlhých 400 a 800 metrov voľným spôsobom.

Plavecký klub z Humenného doviezol do košického bazéna 12 chlapcov a 16 dievčat pod vedením trénerov Tomahogha, Pencáka a Kirschnera.

Na 400 metrov voľným spôsobom trinásťročná Ema Borščová získala striebornú medailu za výkon 5:30.06. Dvanásťročná Alžbeta Fedurcová doplávala na ôsmom mieste.

Juniorku Sarah Čajbikovú dekorovali bronzom za čas 5:21.49 na 400 metrov voľný spôsob. Lenka Melničáková skončila na štvrtom mieste.

Mladšie žiačky Eliška Lešková a Viktória Mattová sa v tejto disciplíne nedostali na stupne víťazov. Eliška doplávala štvrtá a Viktória piata. Filip Biľo sa umiestnil na šiestom mieste.

Osemsto metrov voľným spôsobom jedenásťročná Mária Balogáčová zvládla za 13:05.04 a domov si priniesla striebornú medailu. Valerie Semotamová skončila za ňou na bronzovej pozícii. Oliver Verba získal striebro za čas 12:51.02. Rastislav Fecenko obsadil štvrté miesto a Adam Kulik piate.
Dvanásťročný Timotej Leško zaplával striebornú osemstovku s časom 11:41.56.Dominik Luksaj sa postavil na bronzový stupeň víťazov a Dávid Bača doplával za ním na štvrtej pozícii, Vanesa Lukáčová na šiestej a Hana Bendová na siedmej.

Trinásťročná Ema Borščová za prvý poldeň sa druhýkrát postavila na stupeň víťazov a dekorovali ju bronzovou medailou za čas 11:20.11 za 800 metrov voľným spôsobom. Martin Ján Vaceľ doplával na druhom mieste – strieborná medaila.

Bronzový skončil Michal Pandoš. Nina Trebišovská si vyplávala siedme miesto.

Juniorka Terézia Terifajová získala striebornú a Natália Babjaková bronzovú medailu. Richard Latta doplával štvrtý, Samuel Onderišin piaty, Nina Vološinová siedma, Petra Frivaldská jedenásta a Dominika Kopčová dvanásta.

Sedem našich najmladších plavcov plávalo dlhé trate po prvýkrát. Plavci plaveckého klubu prekonali pätnásť osobných rekordov.

AUTOR, FOTO : Plavecký klub