Domov AKTUÁLNE > Šport

Nultý ročník športového podujatia sa vydaril

Deň športu plavcov v Lackovciach si užili všetci bez rozdielu veku

Nultý ročník športového podujatia sa vydaril

HUMENNÉ. V sobotu 15. júna PLAVECKÝ KLUB CHEMES HUMENNÉ o. z. zorganizoval stretnutie plavcov, rodičov a priateľov plávania s trénermi, pred blížiacim sa ukončením letnej plaveckej sezóny. Na futbalový štadión do Lackoviec smerovali automobily s rodičmi a deťmi z Humenného a okolia. Od rána sa pripravoval guľáš, priviezli sa párky, špekáčiky, zeniaky a chlieb, aby nikto neodišiel z akcie hladný.

O jedenástej hodine sa začal program odovzdaním pamätných dresov pre našich úspešných plavcov – medailistov z Majstrovstiev SR mladších žiakov. Dres si obliekol dvojnásobný majster SR a multimedailista OLIVER VERBA a  MATÚŠ ADAMEC, ktorý získal na majstrovstvách bronzovú medailu. Ostatným plavcom odovzdal pamätne magnetky predseda klubu.

Slávnosť skončila a začali sa súťaže pre deti – pre zmenu na suchu – preťahovanie lanom, nosenie vody, preteky vo vreci, skákanie cez prekážky, hral sa futbal a basketbal. Po súťaži dobre padlo osvieženie pod polievacím zariadením futbalového ihriska, či v neďalekej Ciroche, lebo slnko dalo o sebe poriadne vedieť.


Podával sa guľáš, párky, špekáčiky a na uhasenie smädu sa pre deti čapovala kofola a pre dospelých pivo. O šestnástej hodine, po posedení, družnej debate, postupne domov odchádzali dospelí i deti. Na Športovom dni sa zúčastnilo sedem trénerov - organizátorov, 83 dospelých, rodičov a 84 deti.

Myslime si, že tento nultý ročník sa vydaril, za čo patrí srdečná vďaka sponzorom, hlavne spoločnosti CHEMES a ALTHAN. Ďakujeme aj rodičom, ktorí sa aktívne podieľali na príprave, ako aj samotnom priebehu športového dňa.

Poďakovanie patrí Obecnému úradu v Lackovciach za poskytnutie veľmi pekných priestorov na športovanie a spoločenské posedenie.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub CHEMES
Verzia pre tlač
19.06.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (11%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (38%)
  • neviem, je mi to jedno (51%)