Domov AKTUÁLNE > Šport

O Pohár olympijských nádejí v plávaní súťažili aj Humenčania

Oliver Verba v kategórii 9 – 10 ročných patril k najúspešnejším na tomto podujatí

POPRAD, HUMENNÉ. V Poprade o „Pohár“ 7. októbra plávalo 307 mladých pretekárov zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Na štart sa prihlásilo 140 chlapcov a 167 dievčat z pätnástich slovenských oddielov od Dunaja až po Laborec. Plavecký klub Chemes Humenné v bazéne AQUACITY Poprad reprezentovalo 8 plavcov a 10 plavkýň vo veku od 9 do 14 rokov pod taktovkou trénerov Ing. Evy Rabajdovej a Ing. Jána Pencáka.

Oliver Verba v kategórii 9 – 10 ročných patril k najúspešnejším na tomto podujatí. Dvakrát stál na najvyššom stupni víťazov za motýlik na 50 a 100 metrov, striebro získal v krauli na 50 metrov a bronz v polohových pretekoch na 200 metrov.

Matúš Adamec si vyplával bronzový stupeň víťazov za prsia na 100 metrov a Mária Balogáčová za motýlik na 100 metrov. V tejto kategórii plávali ďalší naši plavci, Filip Biľo, Rastislav Fecenko, Marek Harvilík, Nikolas Jevič, Adam Kulik, Valerie Semotamová a Petra Vasiľková.

V kategórii 11 – 12 ročných nás reprezentovali Hana Bendová, Anna Stephanie Buhajová, Nina Trebišovská a Lukáš Chomanič, ktorí ale na medaily nedosiahli.

Sarah Čajbiková zvíťazila v znaku dvakrát – 50 a 100 metrov, bronzovú medailu získala v krauli n 100 metrov. Lenka Melničáková stála na zlatom stupni víťazov za motýlik na 50 metrov a strieborný stupeň jej patril za prsia na 50 metrov.

V kategórii 13 až 14 ročných ešte Nina Vološinová obsadila štvrté – nepopulárne miesto v motýliku na 100 metrov, piate na 50 metrov a Petra Frívaldská doplávala tiež motýlik na 100 metrov jedenásta a na 50 metrov dvanásta.

V súťaži o Pohár olympijských nádejí naši skončili na siedmom mieste so ziskom päť zlatých, dvoch strieborných a štyroch bronzových medailí.
AUTOR, FOTO : Plavecký klub