Domov AKTUÁLNE > Šport

Oliver Verba a Dominik Luksaj si v Trenčíne vyplávali zlato

Zuzana Pavlíková zaplávala strieborného motýlika na 100 metrov

TRENČÍN, HUMENNÉ. V Trenčíne sa v 25 metrovom krytom bazéne na Sihoti stretli žiaci a žiačky z 37 klubov z celého Slovenska. 23. a 24. septembra 2017 pod hradom Matúša Čáka konalo 4. kolo FPD - Slovenského pohára žiakov 2017 v plávaní. 385 (224 dievčat a 161 chlapcov) deväť až dvanásťročných plavcov zapisovalo body v predposlednom kole pohára.

Piati plavci a dve plavkyne plaveckého klubu z Humenného sa v tejto silnej konkurencii najlepších v republike ukázali vo veľmi dobrom svetle. Tréneri Tomahogh a Luksaj našim naordinovali jednotlivé disciplíny a taktiku, ktorá slávila úspech.

10 ročný Oliver Verba zo štyroch štartov na podujatí získal štyri medaily. Zlatú v polohových pretekoch na 200 metrov – 2:58.72 – oddielový rekord, dve strieborné v prsiach a motýliku na 100 metrov. Bronzovú medailu mu odovzdali za motýlik na 50 metrov, ktorý zaplával v novom oddielovom rekorde 37,67. V medailovej štatistike sa PK CHEMES umiestnil v tejto kategórii na šiestom mieste.

11 ročný Dominik Luksaj zaplával na zlato 100 metrov prsia v oddielovom rekorde 1:22.96 a striebornú medailu mu odovzdali za 200 metrov prsia 2:59.01 tiež v oddielovom rekorde. 100 metrov znak a 100 metrov motýlik doplával zhodne na ôsmej pozícii.
Timotej Leško štyrikrát skončil v prvej desiatke: piaty 200 m znak, siedmy 200 m voľný spôsob, deviaty 200 m prsia a desiaty 400 m voľný spôsob.

Zuzana Pavlíková zaplávala strieborného motýlika na 100 metrov, štvrtá dohmatla v krauli na 100 metrov, šiesta na 200 m a siedma na 400 metrov.

11 roční v medailovej štatistike sa umiestnili v celkovom hodnotení klubov na pretekoch na piatom mieste.

12 ročný Martin Ján Vaceľ v motýliku na 200 metrov doplával na nepopulárnom štvrtom mieste. Na šiestom mieste bol v znaku na 200 metrov a v motýliku na 100 metrov. Deviaty čas mu namerali v kraulovej stovke.

Michal Pandoš zvládol stometrový znak na deviatej pozícii, desiaty doplával 400 m voľným spôsobom, dvanásty 100 m motýlik a štrnásty 200 m voľný spôsob.

Ema Borščová bola siedma v prsiach na 100 metrov, ôsma na 200 metrov prsia a štrnáste miesta jej patrili v znaku na 100 a 200 metrov.

Prvé preteky jesene zvládli naši mladí najlepší na výbornú. Z 32 štartov si v 23 prípadoch zlepšili osobné rekordy a zároveň prekonali štyri oddielové rekordy. Na týchto výsledkoch sa podpísalo absolvovanie letného sústredenia plavcov na Zemplínskej Šírave.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub