Domov AKTUÁLNE > Šport

Oskar BALOGAČ : Trápi ma COVID 19

Vydávajú sa rôzne zákazy, či obmedzenia na športoviskách, čo ničí kluby. Vláda nepodporila šport. Iné štáty podávajú športu pomocnú ruku. Česká republika vyčlenila pre podporu športu jednu miliardu českých korún, hovorí Oskar BALOGAČ, predseda Správnej rady FK Humenné

Oskar BALOGAČ : Trápi ma COVID 19

HUMENNÉ. Tretia liga, skupina východ sa prehupla do druhej polovice jesennej časti súťažného ročníka 2020/2021. Po ôsmich kolách tabuľku vedie bez prehry FK Humenné s 22 bodmi. Prvenstvo patrí aj hráčovi Ronaldovi Černakovi, ktorý s ôsmimi gólmi vedie súťaž strelcov III. ligy. O niekoľko viet som požiadal Oskara BALOGAČA, predsedu Správnej rady FK Humenné.

Ako ste vstupovali do súťažného ročníka 2020/2021?
Poučení z minulého ročníka, ktorý nakoniec bol zrušený pre COVID 19 sme do podrobná prehodnotili. Hráči, ktorí chceli odísť, alebo nezapadali do štruktúry trénera Jozefa Škrlíka odišli. Náš manažér káder doplnil kvalitnými hráčmi a príležitosť dostáli aj naši odchovanci z dorastu. Máme káder, v ktorom má tréner rôzne tipy hráčov na ten, ktorý zápas. Hráme futbal pre potešenie divákov, čo sa odzrkadľuje aj na návštevnosti na našich zápasov. Približne v priemere na domáce zápasy chodí 700 - 800 divákov. Do konca jesennej časti ostáva ešte 9 kôl aj s predohrávkami z jarnej časti a potom môžeme hodnotiť čo bolo dobré a čo zlé.

V nedeľu v  9. kole na hornom Zemplíne sa hrá futbalové derby Snina – Humenné. Aký je váš tip?
S MFK Snina máme dobré vzťahy. V súčasnosti v Sninskom klube pôsobia traja naši odchovanci Mihalčin, Matta a Voroňák, ktorí odvádzajú v klube dobrú prácu. Svojou hrou Sninčania vedia prekvapiť. Majú výborných trénerov. A aký je môj tip na derby? Ak donesieme domov tri body, budem sa tešiť, ak budeme remizovať budem spokojný a prípadnú prehru budeme kompenzovať v ďalších zápasoch. To je môj tip. Preto aj touto cestou by som chcel pozvať všetkých futbalových fanúšikov Humenného a Sniny a širokého okolia na derby, kde dobré výkony oboch mužstiev fanúšikovia odmenia potleskom.

Čo by ste povedali na záver?
Trápi ma COVID 19. Každý deň vznikajú nové ohniska nákazy. Vydávajú sa rôzne zákazy, či obmedzenia na športoviskách, čo ničí kluby. Vláda nepodporila šport. Iné štáty podávajú športu pomocnú ruku. Česká republika vyčlenila pre podporu športu jednu miliardu českých korún, dodal OSKAR BALOGAČ, predseda Správnej rady FK Humenné.

AUTOR, FOTO : PA
Verzia pre tlač
17.09.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)