Domov AKTUÁLNE > Šport

Po dlhšom čase medaila zo švédskej štafety

Humenským atlétom pribudli medaily a umiestnenia na majstrovstvách Slovenska dorastu v Košiciach

HUMENNÉ. Po dlhšom čase ďalšia medaila zo švédskej štafety /100, 200, 300, 400 m/. Skupina chlapcov 1. Atletického klubu Humenné Marco Basoš, Matej Kislan, Daniel Orlej a finiš zavŕšil Miloš Jakubov zabehla čas 2:08,94 a skončila na bronzovej priečke.

Ďalšiu medailu mohol priniesť Miloš Jakubov v behu na 400m. To čo dokázal Miloš v behu na 400m v tomto roku je uctihodné /je jeden z naj skokanov klubu v zlepšovaní osobných rekordov/. Diskvalifikácia v hale, druhý beh v hale a čas 57,00 a teraz štvrté miesto na majstrovstvách dorastencov v Košiciach je super umiestnenie. Výsledný čas 51,80 s bolo najlepšie čo som u Miloša videl, super od začiatku rozbehnutá dvestovka a v závere bojoval a tesne prehral o dve desatiny sekundy na šachovnici.

V behu na 200m Miloš v prvom behu skončil na štvrtom mieste v osobnom rekorde 23,61 s. Celkovo to stačilo na deviate miesto a nepostúpil do finálovej osmičky, čo ho to až tak nemrzelo a zostalo mu viac sily na štafetu, kde sme získali tretie miesto a vynikajúcou bojovnosťou Miloša na poslednom 400m úseku.

Ďalšiu medailu a to striebro priniesla Tamara Ivančová v behu na 1500 m, kde časom 4:58,50 pokorila osobný rekord a za sebou pritiahla ďalšiu skupinku našich šikovných dievčat a to ešte len mladších žiačok Janku a Mišku. Miška Ivančová skončila na štvrtom mieste, tak isto v osobnom rekorde v čase 5:10,96. Janka Mihaľková časom 5:20,87 si tak isto vytvorila osobné maximum a skončila na super šiestom mieste. štvrté miesto v slovenských tabuľkách mladších žiačok za Miškou Ivančovou je pre dievčatá dobré postavenie pri prechode k starším žiačkam o rok.

Na osemsto metrov nám ušla medaila tesne vo finiši, kde Tamara Ivančová nestačila na pretekárku z Dukly Banská Bystrica Ninu Messerschmitovú a štyri desatiny sekundy rozhodli o tretiom mieste, výsledný čas bol 2:23,94. Miška Ivančová dobehla na siedmom mieste časom 2:28,47 a Ivana Švigárová dobehla na 11.mieste časom 2:30,99, čo bol tohtoročný druhý najlepší čas. Ivana si ešte zbehla 400m pr. a časom 1:14,92 skončila v druhom behu na 3. mieste a celkovo to stačilo na 10. miesto. Janka Mihaľková dobehla v osobnom rekorde na 800 m 2:32,25 na 14. mieste. Janka je týmto výkonom na 4. mieste v slovenských tabuľkách medzi mladšími žiačkami.

Daniel Orlej v behu na 800 m si vytvoril ako starší žiak medzi dorastencami snubnú pozíciu do ďalších rokov. Čas 2:16,29 bol osobným rekordom a hranica k 2:10,0 je už blízko.

Daniel v hale začínal s časmi na 2:34,00 a behá už celkom niekde inde. Jeho celkový prístup k tréningom a sústredenosť na pretekoch prináša ovocie a patrí medzi naj atlétov, ktorý sa viditeľne zlepšili. Daniel si super počínal na 400m pr. kde skončil na 10. mieste časom 1:03,73.

V behu na 100m sa predstavili bratia Basošovci. Silný protivietor v rozmedzí/-2,0, -5,0 m/s / nám osobné rekordy neposunul, časy z rozbehov nestačili na postup do finálových behov. Martin rozbehu zabehol osobný rekord s časom 12,91s. Marco si počínal lepšie a časom 12,33 s v rozbehu skončil na šiestom mieste.

V behu na 100 m sa predstavila Bianka Polovková a výkon 14,47 s. Tak isto v protivetre nepatril medzi tie najlepšie, Bianka je ešte len žiačka tak jej časy ešte len príjdu.

Na 200m zabehla čas 28,99 s a to stačilo v rozbehu na siedme miesto. Na 400m si časom 1:06,61 vybehala 12. miesto. Tam si mohla vybehať lepšie umiestnenie, jej osobné maximum je lepšie o dve sekundy.

Beh na 200m v podaní chlapcov: Marco Basoš si zabehol osobný rekord s časom 24,60 s, Matej Kislan si tak isto vybehal najlepší tohtoročný čas 25,11 s. Sú prvým rokom dorastenci a ich čas príde o rok. Máme ešte preteky do konca roka tak si myslím že osobáky zlepšia ešte tento rok. Martin Basoš v behu na 400m si prvýkrát vyskúšal ako sa to ťažko beží a časom 1:02,0 nebol ten najhorší, verím že v ďalšom štarte to posunie po jednu minútu.

Štafety 4x100 m dievčat /Polovková, Švigárová, Ivančová Miška a Tamara/ dobehla na 8. mieste časom 56,11. Vo švédskej štafete boli diskvalifikované pre neskoré odovzdanie štafetového kolíka tak isto ako chlapci v štafete 4x100m.

AUTOR, FOTO : Marek Lučka, tréner 1.AK Humenné Verzia pre tlač