Domov AKTUÁLNE > Šport

POZVÁNKA : Živý šach v Humennom

Podujatie Živý šach začne písať svoju históriu v našom meste v sobotu 16. septembra o 15. hodine na nádvorí humenského kaštieľa

POZVÁNKA : Živý šach v Humennom

HUMENNÉ. Pozývame širokú verejnosť na zaujímavé a netradičné exhibičné šachové vystúpenie Živý šach v Humennom.

Podujatie Živý šach začne písať svoju históriu v našom meste v sobotu 16.9.2017 o 15,00 hod. na nádvorí humenského kaštieľa.

Na obriu šachovnicu sa prvýkrát postaví 32 dobrovoľníkov a profesionálnych šermiarov, aby na nádvorí zviedli súboj, počas ktorého sa stanú doslova figúrkami v rukách jedných z najlepších slovenských šachistov. Za šachovnicu zasadnú hráči tímu Šachy Reinter Jaroslav Pčola a Daniel Rajňák, ktorí v minulom ročníku vybojovali striebro v najvyššej celoslovenskej súťaži družstiev - extralige. Každý ich ťah bude prevedený živou figúrou. Vyhadzovanie figúr sa bude realizovať formou pútavých šermiarskych súbojov, ktoré ohúria všetky vekové kategórie.

Živý šach nie je novinkou. Touto hrou si krátili voľné chvíle panovníci už v 8. storočí. Moderná podoba živého šachu síce neobsahuje súboje na život a na smrť ako v minulosti, aj dnes však ponúka neopakovateľný pocit a zážitok pre každého diváka – od tých najmenších až po seniorov.

Čaká na vás nevšedné podujatie, nenechajte si ho ujsť. Tešíme sa na vás.


ZDROJ, FOTO : ŠACHY REINTER, n.o.


Verzia pre tlač
13.09.2017