Domov AKTUÁLNE > Šport

Silvestrovský beh má v Humennom dlhoročnú tradíciu

Hlavnému behu predchádzali detské a žiacke preteky

Silvestrovský beh má v Humennom dlhoročnú tradíciu

HUMENNÉ. V poslednom období sa už stáva tradíciou, že posledný deň v roku na Silvestra mnohé mesta a obce, firmy, športové kluby, občianske združenia organizujú pre milovníkov behu rozlúčku so starým rokom "Silvestrovským behom.“

Aj v Humennom sa bežal už XXXIX. ročník SILVESTROVSKÉHO BEHU s medzinárodnou účasťou, ktorého organizátorom bolo mesto Humenné a KPZ Humenné.

Hlavnému behu predchádzali detské a žiacke preteky. Na trať dlhú päť kilometrov sa postavilo 97 mužov a žien z Prahy, Nynburga, Bratislavy, Senca, celého Zemplína, Košíc, Prešova a z ďalších miest a obcí z východu.

Štart a cieľ bol pred Mestskou galériou pri amfiteátri. Už niekoľko rokov sa tohto behu pravidelne zúčastňuje známy amatérsky bežec Miroslav Smetana a ďalší bežci z Medzilaboriec.

Celkovo zvíťazil Jozef Urban z Košíc.

Miroslav Smetana sa celkovo umiestnil na 16. mieste a vo svojej kategórii "C“ obsadil pekné tretie miesto. Jeho syn Marek Smetana celkovo skončil na 21. mieste a v kategórii "A“ obsadil dvanáste miesto. Ďalší Medzilaborčan Štefan Macho celkovo obsadil 23. miesto a v kategórii "A“ skončil trinásty. Michal Buchovecký ako štvrtý Medzilaborčan celkovo skončil na 26. mieste a v kategórii "A“ obsadil pekné štrnáste miesto.

"Na ten beh sa každý rok teším. Stretnem sa tu starými priateľmi. Ináč sa bežalo výborne. Spokojný som aj s ďalšími mladými bežcami z Medzilaboriec. Skúsim teraz bežky,“ konštatoval Miroslav Smetana z Medzilaboriec.

Po preteku sa podával teplý čaj, makovník a chutný pikantný guláš. Prvý traja v každej kategórii boli ocenení. Organizátori ďakujú všetkým sponzorom. Bolo to vydarené športové podujatie. Dovidenia o rok na jubilejnom 40. ročníku Silvestrovského behu v Humennom.

AUTOR, FOTO : PA
Verzia pre tlač
07.01.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)