Domov AKTUÁLNE > Šport

Slávisti sú v plnej príprave

Počas krízy sa chlapci pripravovali individuálne, no postupne prešli do terénu a trénovali na škvarovom ihrisku

Slávisti sú v plnej príprave

SNINA. Začiatkom marca COVID 19 postihol Slovensko, Európu, postupne celý svet. Bol vydaný zákaz zhromažďovania sa, uzatvorili sa školy, divadla, reštaurácie a pohostinstva, kina, zrušili sa niektoré športové súťaže, niektoré sa prerušili, iné skrátili. Rozbehnutú tohtoročnú súťaž, rôzne turnaje a tvrdé tréningy postihli aj ZK SLÁVIA SNINA.

"Mali sme usporiadať IV. ročník Memoriála Jána Židzika, s medzinárodnou účasťou, no pre pandémiu sme ho zrušili. Vzhľadom k tomu, že jesenná časť turnajov je obsadená, budeme musieť Memoriál Jána Židzika preložiť na budúci rok 2021. Počas krízy sa chlapci pripravovali individuálne, no postupne prešli do terénu a trénovali na škvarovom ihrisku. V mesiaci jún už sme trénovali v našej zápasníckej telocvični na Elokovanom pracovisku 1. mája. Prvý turnaj majstrovstva Slovenska seniorov vo voľnom a grécko-rímskom štýle budú v Snine 28. augusta a o týždeň neskôr budú majstrovstvá Slovenska mladších žiakov vo voľnom štýle v Rimavskej Sobote. Potom by sme mali štartovať na žiackej, dorasteneckej a seniorskej lige. Slovenský zápasnícky zväz v každej kategórii zrušil po jednom kole. Turnaje by mali prebiehať do polovice decembra,“ dodal Anton Andrejko, tréner Slávie Snina.

V júli sa so zápasníkmi z Moldavy nad Bodvou zúčastnili sústredenia v Satoraljaujhely v Maďarsku. Okrem mladých zápasníkov zo Slovenska, tréningového sústredenia sa zúčastnili aj zápasníci z klubov Szerencs a Hajdunanas. Pre chlapcov to bola príjemná zmena po dlhej pauze spôsobenej koronavírusom. Pestrý tréningový program počas sústredenia im spríjemnil aj zábavný program ako kúpanie, deň hasičov a policajtov, zábavný park, šermovanie a podobne. Sústredenia sa zúčastnili Jakub Harmaňoš, Ľubor Chovanec, Samo Greňa, Oliver Andrejko, Patrik Sivčo, Štefan Aľušik, Thomas Gladiš, Lukaš Gladiš, Andrej Geňa a Maroš Duškevič a verím, že nazbierali skúsenosti a motiváciu do ďalších tréningov.AUTOR : PA
FOTO : archív klubuVerzia pre tlač
28.07.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (34%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (25%)