Domov AKTUÁLNE > Šport

Smetana bol v Turčeku prvý

Behalo sa za daždivého počasia

MEDZILABORCE. Prázdniny a čas dovoleniek, no amatérsky bežec z Medzilaboriec je v plnom prúde na rôznych pretekoch. Prednedávnom sa v Turčeku, okres Turčianske Teplice zúčastnil hobby preteku na 6 km
plus 376 schodov na hrádzu priehrady. Organizátorom tohto behu bola obec Turček a niesol názov BEH OKOLO PRIEHRADY.

Štart bol na futbalovom ihrisku a trať viedla po uliciach obce a nasledoval výbeh hore schodmi na hradzu a ďalej trať viedla cez les späť na futbalové ihrisko, kde bol cieľ.

Celkove štartovalo 33 pretekárov.

CELKOVÉ PORADIE: 1: MIROSLAV SMETANA, MŠK Medzilaborce, 2. Jaroslav Frno, Rajecké Teplice, 3. Pavol Urgely, Žiar nad Hronom.

"Behalo sa za daždivého počasia. Trápenie bolo vybehnúť hore schodami, inak v pohode. Do cieľa som dobehol s minútovým náskokom pred druhým. Víťazstvo som nečakal. Po prvýkrát mojej dlhodobej športovej kariéry som dostal na krk ako medailu dva kusy domácej klobásy,“ konštatoval Miroslav Smetana z Medzilaboriec.