Domov AKTUÁLNE > Šport

Smetanovci behali pod Tatrami

Bežalo sa po asfalte a poľnou cestou

MEDZILABORCE. Minulý týždeň obec Gánovce a atletický klub STEEPLE Poprad zorganizovali už VI. ROČNÍK GANRUN v cezpoľnom behu v rámci osláv DŇA OBCE GÁNOVCE. Bežalo sa v kategóriách detí, žiaci, dorastenci, muži a ženy. Novinkou tohtoročného štvrtého ročníka bol beh zdravia na 3 kilometre a zmiešany beh – 3 kilometre ženy a 4,7 kilometra muži. Trať hlavného behu merala 7,7 kilometra.

Bežalo sa po asfalte a poľnou cestou. Celkove štartovalo 152 bežcov, z toho v hlavnom behu 73 bežcov. Tohto behu sa zúčastnili aj Marek a Miroslav Smetanovci z Medzilaboriec, kde Marek Smetana v kategórii dorastencov na 3 000 metrov obsadil druhé miesto a Miroslav na trati 7,7 kilometra celkovo obsadil 15. miesto a v kategórii "C“ obsadil štvrté miesto.

VÝSLEDKY:
Dorastenky: 1. Gabriela Grigerová, Gánovce.
Dorastenci: 1. Adam Galina, Prešov, 2. Marek Smetana, Medzilaborce.
Muži kategória ,,A“: 1. Vladimír Majerčák, Harichovce.
Muži kategória ,,B“: 1. Jozef Dubašák, Poprad.
Muži kategória ,,C“: 1. František Dlugosz, Poľsko, 4. Miroslav Smetana, Medzilaborce.
Muži kategória ,,D“: 1. Milan Hrušovský, Spišská Nová Ves.
Ženy kategória ,,E“: 1. Denisa Martonová, Krompachy.
Ženy kategória ,,F“: 1. Renáta Grešová, Gánovce.
Ženy kategória ,,G“: 1. Tatiana Velesová, Jaklovce.
Beh zdravia – 3 000 m, muži: 1. Milan Marton, Hôrka.
Beh zdravia – 3 000 m, ženy: 1. Monika Ivanová, Poprad.
Štafeta 3x4,7 – žena, muž: 1. Laura a Pavol brejčákovci, Poprad.

"Štartovalo sa na futbalovom ihrisku, cez časť obce po asfalte a von z obce a bežalo sa po poľnej ceste. Trať bola dosť náročná. Pretek bol dobre zorganizovaný. Bola to dobrá príprava na Medzinárodný maratón mieru v Košiciach," konštatoval Miroslav Smetana z Medzilaboriec.