Domov AKTUÁLNE > Šport

Sninčania na Fragaria cupe 2019 mali najlepšieho brankára U15

Brankár Matúš Lajtar bol v Prešove vyhodnotený ako najlepší brankár kategórie U15

SNINA. Prvý prázdninový týždeň sa v Prešove konal už 18. ročník mládežníckeho turnaja FRAGARIA CUP 2019. Je to jeden z najväčších futbalových turnajov v Európe. Záštitu nad týmto turnajom prevzala Andrea Turčanová, primátorka mesta prešov a Milan Majerský, predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Zúčastnilo sa ho 163 futbalových mužstiev zo 14 krajín. Najviac bolo mužstiev z Ukrajiny a to 38, zo Slovenska 35, z Poľska 25. Hralo sa v deviatich kategóriách na 14 prírodných ihriskách a dvoch s umelou trávou.

Na tomto turnaji štartovali aj štyri žiacke družstva MFK Snina a to priprávka U10 a U11, mladší žiaci U12 a starší žiaci U15, ktorí hrajú I. ligu.

V kategórii U10 štartovalo 27 mužstiev, ktoré boli rozdelené do troch skupín. Sninčania v skupine obsadili deviate miesto a medzi šestnásť družstiev sa neprebojovali.

V kategórii U11 štartovalo 35 mužstiev, ktoré boli rozdelené do štyroch skupín. Aj tu Sninčania v skupine obsadili deviate miesto a medzi šestnástku sa neprebojovali.

V kategórii U12 štartovalo 23 mužstiev a Sninčania štartovali v skupine ,,B“ a dosiahli tieto výsledky:
MFK Snina – EEA Baku /Azer/ 0:2, MFK Snina – Molod Poltava /UR/ 3:1, MFK Snina – NK Omiš /CRO/ 3:0, MFK Snina – Arsenal Kiev B /UK/ 2:0, MFK Snina – Kivoli FC IRBIS /EE/ 4:2, MFK Snina – 1. FC Tatran Prešov 1:3, MFK Snina – MKS Zory B /Pol/ 4:0. Sninčania v skupine obsadili tretie miesto a postúpili do osemfinále, kde sa stretli s FK SAFI Prešov, kde riadny zápas skončil 0:0, ale na pokutové kopy Sninčania zvíťazili 2:0 a postúpili do štvrťfinále, kde prehrali s rumunským mužstvom CSM Politehnica 2:0. O piate až ôsme miesto prehrali s FK Humenné 3:0 a o siedme miesto prehrali s Molod Poltava /UK/ 3:0. Z pomedzi 23 mužstiev obsadili 8. miesto.

V kategórii U15 štartovalo 12 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín a prvé tri družstva postupovali do finále. U15 Sniny v skupine obsadila druhé miesto a postúpila do záverečného finále.

Výsledky: Kivoli FC IRBIS /EE/ - MFK SNINA 2:0, MOSP Bialystok /Pol/ - MFK Snina 0:1, MFK Snina – TJ Sokol Ľubotice 1:1, CSA Steau Bukuresti /RO/ - MFK Snina 0:0, MFK Snina – NK CJUTI Dolac /BIA/ 3:0.

Sninská U15 na 18. ročníku FRAGARIA CUP 2019 obsadila 4. miesto iba horším skóre. Brankár Matúš Lajtar bol vyhodnotený ako najlepší brankár kategórie U15.

"Bola to dobrá konfrontácia mládežníckeho futbalu. Niektoré mužstva hrali tvrdo. Chlapci bojovali nie len na ihrisku, ale aj s vysokými teplotami. Od tretieho miesta nás delilo iba niekoľko gólov, ale aj štvrté miesto je pekné. Náš brankár bol vyhodnotený ako najlepší,“ konštatoval JOZEF MALIŇÁK, tréner U15 MFK Snina.