Domov AKTUÁLNE > Šport

Sninské ľadové medvede charitatívne

Na Štedrý deň Ľadové medvede Sniny na Biokúpalisku na Sninských rybníkoch zorganizovali dobrovoľnú zbierku pre Renátu Dudovú

Sninské ľadové medvede charitatívne

SNINA. O niekoľko dní budú voľby do parlamentných volieb, kde kandiduje 25 politických strán a hnutí, kde zvolia 150 poslancov do Národnej rady a následne vznikne nová vláda, ktorá bude vládnuť štyri roky.

Mnohí kandidáti vedú svoju predvolebnú kampaň sloganom "SLOVENSKO JE CHORÉ“, treba ho zmeniť. Choré je poľnohospodárstvo, choré je školstvo, chorá je polícia a súdnictvo, choré je zdravotníctva a predsa Slovensko žije. A čo ak ochorie obyčajný človek na zákernú chorobu a zdravotné poisťovne nemôžu zaplatiť liečbu – lieky a nie sú k dostaniu na Slovensku.

Dajú sa zakúpiť v zahraničí za hotové. Človek, ktorý si u nás platí dane má zomrieť? A takýto prípad je aj RENÁTA DUDOVÁ zo Sniny. Lieči sa vďaka dobrým ľuďom, občianskym združeniam a ďalších darcov, ktorí vyzbierali určitú sumu na liečbu. Liečba pomohla, no treba v nej pokračovať. Preto zase pomohli dobrý ľudia a v závere minulého roka na Štedrý deň Ľadové medvede Sniny na Biokúpalisku na Sninských rybníkoch zorganizovali dobrovoľnú zbierku pre Renátu.

Celé to mali na starosti Anna Palunová a Veronika Peterová, ktoré oslovili mesto Sninu a VPS v Snine, vyrobili, vytlačili a rozniesli letáčik po Snine. Spolu s ostatnými priaznivcami, ktorí sa otužujú pre svoje zdravie napiekli koláčiky, perníky, urobili chlebíčky, navarili čaj a vybrali sa na Biokúpalisko. Verejného kúpania na kúpalisku sa zúčastnilo viac ako 50 ľadových medveďov a okolo stovky divákov. Spoločne vyzbierali 2 497 eura, ktoré odovzdali RENÁTKE DUDOVEJ. Táto finančná podpora by mala jej pomôcť pri ďalšej liečbe.

"Nenachádzam slov. Veľmi pekne ďakujem Ľadovým medveďom, najmä dvom ženám pani Aničke a pani Veronike, mestu Snina, firme VPS Snina a všetkým dobrým ľuďom. Ďakujem, ďakujem, ďakujem,“ dodala na záver so slzami v očiach RENÁTA DUDOVÁ.

RENÁTE prispelo mesto Snina zo Silvestrovských zabíjačkových hodov v sume 1 877, 39 eura.AUTOR : PA
FOTO : STAŠKOVerzia pre tlač
13.01.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (10%)
  • normálne pracujem (29%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (38%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)