Domov AKTUÁLNE > Šport

Sninskí šermiari boli na sústredení

Klub šermu v Snine existuje takmer štyri desaťročia

Sninskí šermiari boli na sústredení

SNINA. Klub šermu v Snine existuje takmer štyri desaťročia. Za to obdobie klub vychoval množstvo kvalitných šermiarov, ba aj reprezentantov. Sninskí šermiari sa zúčastňujú na svetových a európskych turnajoch a na turnajoch, ktoré organizujú kluby doma a v zahraničí. Na majstrovstvách Slovenska získavajú popredné umiestnenie.

Sninskí šermiari po skončení minuloročného súťažného ročníka mali voľno – prázdninovali, no niektorí sa v závere mesiaca august zúčastnili desaťdňového sústredenia v Poľsku na pozvanie šermiarského klubu UKS SOKOLIK KROSNO. Sústredenie sa konalo v oblasti poľských Bieščad v stredisku Bystrá pri Baligrode, neďaleko Solinskeho jazera. Zúčastnili sa šermiari z poľských klubov Gryf Mielec, PTG Sokol Mielec , Sokolík Krosno a šermiari Klubu šermu Snina.

Celý tréningový proces viedli skúsení poľskí tréneri. Každý deň začínal tvrdou rozcvičkou. Ďalej tréning pokračoval v jednotlivých vekových kategóriách a to pohybovými cvičeniami – kroky, samotným šermom vo dvojiciach, či nácvikom šermiarskej techniky. Poľskí tréneri pre rôzne vekové kategórie pripravili turnaje. Šermiari vo voľnom čase a večer našli si čas na volejbal, stolný tenis, plávanie v bazéne, či palantu a ringo. Uskutočnili aj turistické pochod – vychádzky do okolitých Bieščadských lesov.

DALIBOR KAZÍK, šéftréner Klubu šermu Snina : "Na sústredení sa zúčastnilo sedem šermiarov z nášho klubu. Boli to tí, ktorí v minulom roku na majstrovstvách Slovenska získali medailové umiestnenie. Poľský šerm je na vyššej úrovni ako u nás. Sústredenie je pre našich šermiarov prínosom. Verím, že nadobudnuté skúsenosti zúročia v nasledujúcom súťažnom ročníku, na medzinárodných podujatiach, či na turnajoch v bodovaní v Slovenskom pohári.“ 

AUTOR, FOTO : Pavel Andraščík


Verzia pre tlač
09.09.2018Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (0%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (80%)
  • neviem, je mi to jedno (20%)