Domov AKTUÁLNE > Šport

Sninským taekwondistom už niekoľko rokov patrí prvenstvo v Slovenskom pohári

Tentokrát bodovali na turnaji v Prahe

SNINA. Sninským taekwondistom už niekoľko rokov patrí prvenstvo v Slovenskom pohári. Veľmi dobré výsledky dosahujú na domácich a zahraničných turnajoch. Predminulý víkend sa u našich susedov v Česku v Prahe konal medzinárodný turnaj v taekwondo WT PRAGUE OPEN 2019. Tento turnaj bol zároveň ďalším kolom extraligy pre kluby v Českej republiky.

Na silne obsadenom turnaji štartovalo 280 pretekárov z 28 klubov zo Slovenska, Ukrajiny, Česka, Poľska, Maďarska, Nemecka a Rakúska. Pozvánku na tento turnaj dostali aj pretekári Black Tiger taekwondo Snina, ktorí štartovali
v rôznych vekových a váhových kategóriách, kde sa im darilo. Získali desať zlatých, dve strieborné, jednu bronzovú medailu a tri piate miesta, čo v celkovom hodnotení obsadili druhé miesto.

Zlaté medaily získali: senior T. Kamenca vo váhe do 63 kilogramov, kadet J. Kohút vo váhe do 61 kilogramov, žiak O. Šebok vo váhe do 27 kilogramov, žiak A. Greňa vo váhe do 24 kilogramov, žiačka M. Kačalová vo váhe do 21 kilogramov, kadetka A. Mandzaková vo váhe do 47 kilogramov, juniorka A. Mandzaková vo váhe do 49 kilogramov, juniorka K. Mandzaková vo váhe do 59 kilogramov, žiak M. Štofik vo váhe do 50 kilogramov, žiačka A. Krupjaková vo váhe 40 kilogramov.

Strieborné medaily získali: junior J. Haburaj vo váhe do 63 kilogramov a žiak A. Chimčák vo váhe do 40 kilogramov.

Bronzovú medailu získal kadet G. Poldruhák vo váhe do 37 kilogramov.

Bez medaily a piate miesta po bojovnom výkone obsadili žiak J. Špitalik vo váhe do 45 kilogramov, kategória deti S. Špitalik vo váhe do 28 kilogramov, kadet J. Koval vo váhe do 61 kilogramov.

"Tvrdé tréningy prinášajú svoje ovocie. Svoje nedostatky nahradzajú bojovnosťou a sú výsledky. Na turnaji poražali reprezentantov Poľska, Nemecka, Česka. Na stole máme ďalšie pozvánky na silné zahraničné turnaje. Poďakovanie patrí všetkým pretekárov, rodičom, mestu Snina a všetkým sponzorom," konštatoval tréner TOMÁŠ POTOCKÝ.