Domov AKTUÁLNE > Šport

Tomáš Kazík vo finále

Prebojoval až do finále, kde prehral s domácim s Matevosovom a skončil druhýUŽHOROD/SNINA. V závere minulého roka sa sninskí šermiari zúčastnili dvoch turnajov na Ukrajine v Užhorode. Mladší a starší žiaci sa zúčastnili turnaja pod názvom "JUNIJ DINAMINEC" a seniori pod názvom  "NOVORIČNIJ TURNIJ".

Týchto turnajov sa zúčastnili šermiari z Mukačeva, Ľvova, Kyjeva, Užhorodu, Chmelnického a Sniny.

V kategórii mini žiakov štartovalo 18 pretekárov. V tejto kategórii nenašiel premožiteľa Sninčan Lukáš Sentivan a získal prvé miesto. Na piatom mieste sa umiestnil Martin Koškovský.

V kategórii starších žiakov štartovalo 16 pretekárov a Ľubomír Hunčár získal tretie miesto. Víťazom tejto kategórie sa stal domáci pretekár Kuzma.

V kategórii starších žiačok štartovalo 14 pretekárok, no Sninčankám sa až tak nedarilo.

Umiestnenie: 8. Žela Grossrubatschr, Viera Grossrubatscher, Natália Hrustičová. Víťazkou sa stala Lazarenko z Užhorodu.

V kategórii seniorov štartovali štyria Sninčania a všetci postúpili zo základných kôl do eliminácie.

Darilo sa Tomášovi Kazíkovi, ktorý sa prebojoval až do finále, kde prehral s domácim s Matevosovom a skončil druhý. Umiestnenie ďalších pretekárov: 6. Martin Kapraľ, 7. Matúš Bocko, 11. Dalibor Kazík.

"V závere roka sme získali tri medaily. Bola to taká menšia priprava na súťaže v roku 2017. Ďakujem všetkým našim pretekárom za úspešnú reprezentáciu klubu v roku 2016. Verím, že sa nám bude dariť aj v novom roku," konštatoval Dalibor Kazík, tréner klubu.

AUTOR : PA
FOTO : archív klubu
Verzia pre tlač
11.01.2017