Domov AKTUÁLNE > Šport

Trénerom roka 2019 Slovenskej asociácie Taekwondo WT je Tomáš Potocký

Po zisku Titulu Majstrov Slovenska ako aj Absolútných Majstrov je to tak „trible“ pre Sninu

Trénerom roka 2019 Slovenskej asociácie Taekwondo WT je Tomáš Potocký

SNINA. V sobotu dňa 11. januára sa v hoteli Plejsy v Krompachoch konal Galavečer spojený z vyhodnotením najúspešnejších pretekárov, klubov, kolektívu a trénera, ktorý zorganizovala Slovenská asociácia Taekwondo WT.

Na tomto gala sa zúčastnili aj členovia klubu Black Tiger Taekwondo Snina, ktorý v meste Snina funguje už 15 rokov. A práve tento 15. rok bol pre klub tým najvýnimočnejším v jeho histórií.

Na galavečeri si prevzal tréner klubu pohár za 1.miesto v hodnotení klubov v Slovenskom pohári pre rok 2019 (1300 b).

Klub dominoval s historickým bodovým rozdielom 692 bodov za druhým Ilyo ŠKP Košice (ten získal 608 b) a 3. miesto obsadil klub Koryo UPJŠ Košice (504 b).

Po zisku Titulu Majstrov Slovenska ako aj Absolútných Majstrov je to tak „trible“ pre Sninu.

Skvelé si tohto roku počínali aj jednotlivci, ale najviac Michal Štofik 2.keup (červený opasok), ktorý sa stal najúspešnejším pretekárom pre rok 2019 v kategórií žiakov (2008 – 2009).  Nedal v Slovenskom pohári žiadnu šancu svojim pretekárom a dominoval aj na majstrovstvách Slovenska, kde získal titul Majster.

Pre Michala to bolo už druhé ocenenie keďže sa stal aj najúspešnejším ešte v roku 2017 v kategórií Deti 2.

Za zmienku stoja aj mená v klube ako Chimčak Artur  - obsadil 2. miesto v kategórií žiakov, Mandzáková Andrea, ktorá získala 3.miesto v kazetkách ako aj Haburaj Jakub, ktorý obsadil 3.miesto v junioroch.

O prekvapenie, ale príjemné sa postaral tréner klubu T. Potocký, ktorý bol na podujatí vyhlasený za Trénera roka 2019 Slovenskej asociácie Taekwondo WT, čo je pre neho ako aj klub skvelá vizitka a ocenenie systematickej práce, ktorá sa v klube robí.

Akcia prebiehala v slávnostom duchu, celé oceňovanie trvalo cca hodinku a pol a potom bol ples pre všetkých. Akcie sa zúčastnili aj Ivan Nemčok (bývalý prezident SATKD) ako aj MUDr. Hakimi, ktorý patrí medzi zakladateľov Taekwonda na Slovensku.


"V roku 2019 si najviac vážim určite Slovenský pohár, ktorý sme vyhrali z neskutočným bodovým rozdielom. A najcennejší je zisk Absolutného Majstra Slovenska pre rok 2019. Tento titul sa udeľoval po prvýkrát v histórii a hneď sme ho ukoristili do Sniny. Ale každý nástup na turnaj a keď je vždy plná telocvičňa, poteši. Výsledky sú už len taká čerešnička na torte," povedal Potocký a pokračoval : "Ako tréner roka sa cítim skvele, naozaj, po 10 rokoch tvrdej trénerskej praxe je toto asi to naj, čo si tréner môže priať, že ho ocenia ľudia, na ktorých som sa vžy pozeral ako na vzor. Naozaj si to neskutočne važim a je to aj predsavzatie do budúcna. Pracovať a tvoriť. Ciele v roku 2020 sú určite tie najvyššie a to zisk 4. titulu Majstra Slovenska. Určite chceme v tejto sezóne zabojovať a ziskať medailu zo Svetového pohára, ako aj zabodovať na ME a MS, ktoré nás tento rok čakajú v junioroch, senioroch ako aj kadetoch. Tím na to máme a veríme, že to príde."

ZDROJ, FOTO : Tomáš POTOCKÝ


Verzia pre tlač
16.01.2020Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (21%)
  • nie (68%)
  • občas (11%)