Domov AKTUÁLNE > Šport

Tri body z ihriska súpera putovali k Humenčanom

FC LOKOMOTÍVA KOŚICE 1:4 /0:1/

HUMENNÉ. Starší žiaci U15 FK Humenné hrajúci I. ligu, skupina východ v stredu dohrávali zápas 6. kola s FC Lokomotíva Košice. Jeho priebeh okomentoval tréner Martin Polák.

Góly: Dunka – Ferenc 2, Karoľ, Kremnický. ŽK: Petrovčín, Karoľ /hostia/. Rozhodca Daniel Pužér – Radovan Antoži.

FK HUMENNÉ: Vasilenko – Petrovčín, Žinčák, Karoľ, Priganc, Šefčík, Ferenc, Borc, Gavecký, Kremnický, Škurka /Kočan, Belančik, Pipák, Kilian, Hlavatý/. Tréner Martin Polák.

"Cestou do Košíc sa chlapci hecovali, že ideme po tri body. To preniesli aj na ihrisko. Od začiatku mali hru na svojich kopačkách, pekne kombinovali a v 19. minúte pekný Žinčákov center hlavou premenil Kremnický a bolo 0:1 pre Humenné. O dve minúty Karoľ dostáva žltú kartu. Do polčasu sa už nič nezmenilo. Hneď na začiatku druhého polčasu v 42. minúte Kaaroľ vystihol zlú prihrávku domácich a dáva druhý gól. Hráme uvoľnene a v 59. minúte Ferenc predviedol svoje sólo a dáva gól. Vedieme 0:3 a o zápase je rozhodnuté. Chlapci hrajú v tréningovom tempe, domáci sa viac dostávajú pred našu bránu a v 64. minúte domáci Dunka prudkou strelou pod brvno dáva gól a znižuje na 1:3. Domáci sa trochu prebrali, ale Humenčania ich útoky zachytávajú pred šestnástkou. Blíži sa záver zápasu a v 79. minúte Šnúrik centruje, na ktorý si nabehol Ferenc a hlavou dáva štvrtý gól a stanovil konečný výsledok na 1:4. Celé mužstvo si zaslúži pochvalu. Boli aj nedostatky, ktoré prehodnotíme a do najbližšieho zápasu odstránime. Najbližší víkend hráme s Partizánom Bardejov,“ dodal na záver MARTIN POLÁK, tréner starších žiakov U15 FK Humenné.