Domov AKTUÁLNE > Šport

V Michalovciach sa zamerali na výchovu mladých tenisových nádejí

OZ Tennis junior team Michalovce ukončil prvú letnú sezónu vo svojej histórii spoločným zápasom detí a rodičov

V Michalovciach sa zamerali na výchovu mladých tenisových nádejí

MICHALOVCE. Zveľadili tenisový areál, zniekoľkonásobili hráčsku základňu. Odvážne ciele michalovského tenisového klubu dostávajú reálne kontúry už po prvom roku fungovania.

Letná sezóna sa skončila, spoločne ju zavŕšili na kurtoch i mimo nich mladí športovci, ich tréneri aj rodičia. S prvým rokom fungovania klubu sú spokojní.

„Keď sme tu pred rokom v novembri začínali, dali sme si isté ciele a tie pomaly, ale isto napĺňame,“ hovorí predseda OZ Tennis junior team Michalovce Ivan Gondor.

V Michalovciach nebudovali klub od základov, prevzali bývalý  TC Scorp a základné piliere novovzniknutého Tennis junior teamu „presťahovali“ do srdca dolného Zemplína z Humenného.

Spočiatku to bolo 6 hráčov, dnes je ich vyše 40.

Preinvestovali už okolo 100 000 eur. Zrekonštruovali krytú tenisovú halu, kde sú 2 kurty s originálnym povrchom PlexiPawe Prestige, na akom sa hrajú turnaje Australian Open,  aj vonkajšie športoviská. K dispozícii sú 4 vonkajšie kurty, fitness centrum a rehabilitačná miestnosť. V pláne je dobudovanie areálu. Pribudnúť má bazén a ihrisko.

Mladí športovci pod vedením skúsených trénerov (2 na pohybovú prípravu, 4 na tenisovú prípravu, 1 rehabilitačný) dosahujú aj herné úspechy. Darilo sa im v súťaži družstiev, ale vynikli aj jednotlivci.

„Najväčším úspechom je pre nás to, že deti v Michalovciach začali okrem hokeja, futbalu a hádzanej chodiť aj na tenis. To je pre nás na začiatok veľmi pozitívne zistenie. Nechceme ale kvantitu na úkor kvality, preto si dávame záležať predovšetkým na tréningovom procese a prvé úspechy sa dostavujú,“ myslí si Gondor.

Dve hráčky klubu (Ketelešová a Surová) majú prvé body v svetovom rebríčku kategórie dospelých.

Za klub hrá aj Samuel Pavlovčák, slovenský reprezentant  a minuloročná slovenská jednotka do 16 rokov.

„Tréner Róbert Januch bol v tomto roku so svojou zverenkyňou na juniorskom Wimbledone. Máme s ním zmluvu zatiaľ na 3 roky a dúfame, že aj s niektorým s našich zverencov sa prebojuje na Wimbledon, aspoň juniorsky zatiaľ.“
Najväčším úspechom je podľa Iva Gondora to, že deti v Michalovciach začali okrem hokeja, futbalu a hádzanej chodiť aj na tenis. „To je pre nás na začiatok veľmi pozitívne zistenie. Nechceme ale kvantitu na úkor kvality, preto si dávame záležať predovšetkým na tréningovom procese a prvé úspechy sa dostavujú.“

Spoluprácu s michalovskou samosprávou si pochvaľuje.

„Nič sme od mesta nežiadali. Prišli sme a ukázali, že chceme a vieme robiť. Dnes sa zdá, že nielen my sme radi, že sme tu, ale aj mesto sa nás rozhodlo podporiť a maximálne nám vychádza v ústrety. S odstupom času som presvedčený, že toto rozhodnutie, prísť do Michaloviec a začať tu niečo budovať, bolo správne,“ uzavrel Gondor.

Výsledky turnaja Family Cup TJT Michalovce:
1. Mrug Lacko + otec
2. Janda Sebastián + otec
3. Hodváb Stanko + otec

MiMa
FOTO : MiMaVerzia pre tlač
12.10.2017