Domov AKTUÁLNE > Šport

V silnej medzinárodnej konkurencií Dominik Luksaj sa postavil na bronzový stupeň víťazov

24. Cena Popradu – 12. Memoriál Filipa Lutza v plávaní

HUMENNÉ. V dňoch 5.4. – 7.4.2019 sa na medzinárodných pretekoch pod Vysokými Tatrami stretli plavci z Rakúska, Česka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a z 35 oddielov zo Slovenska. Na štart nastúpilo 236 mužov a 253 žien. Do celkového počtu 489 plavcov boli zarátaní aj naši / 7 mužov a 5 žien / z Plaveckého klubu CHEMES Humenné, ktorých na preteky do 50m bazéna Aquacity Poprad na sobotu 6. apríla priviezli tréneri Tomahogh a Luksaj.

V silnej medzinárodnej konkurencií Dominik Luksaj na 50m prsia zaplával čas 34,17 a postavil sa na bronzový stupeň víťazov.

Dve štvrté miesta obsadil Oliver Verba v motýliku na 100 a 200 metrov.

Anna Stephanie Buhajová v disciplíne 200m motýlik skončila na piatej pozícií.

Na siedmom mieste doplávali Matúš Adamec – 50m prsia a Mária Balogáčová – 200m motýlik. Zuzana Pavlíková doplávala 100m motýlik na ôsmom mieste. Desiate miesto v motýliku na 200m obsadila Petra Vasiľková. Ďalší naši plavci Boris Barica, Timotej Leško, Rastislav Fecenko, Adam Kulík a Nina Trebišovská skončili v druhej desiatke podľa zaplávaných časov.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub CHEMES