Domov AKTUÁLNE > Šport

V Spišskej Novej Vsi sa zišli najmladší plavci do 10 rokov z východu republiky

FPD Slovenský pohár žiakov – VSO v plávaní

HUMENNÉ. V Spišskej Novej Vsi sa 12. septembra zišli najmladší plavci do 10 rokov z východu republiky na súťaži o Slovenský pohár. Na preteky nastúpili žiaci zo siedmych klubov, 20 chlapcov a 31 dievčat.

V kategórií 10 ročných plavcov malo Humenné na pretekoch jedného chlapca a tri dievčatá. Každý pretekár absolvoval šesť štartov.

Plavec Plaveckého klubu CHEMES Humenné Oliver SABADOŠ zvíťazil v piatich disciplínach: 100m kraul, znak, prsia, motýlik, polohové preteky, a len 50m prsia doplával na druhej pozícií.

Beatrice CREA stála na zlatom stupni víťazov po doplávaní polohovky na 100m, druhá skončila v motýliku na 100m, dvakrát doplávala na bronzovej pozícií – 100m znak, 50m motýlik. Noemi DAŇOVÁ 50m motýlik doplávala na striebornej pozícií a dvakrát bola bronzová – 100m prsia a 100m polohové preteky. Hana MYDLOVÁ sa vrátila domov bez medaily ale svojimi osobnými rekordami nesklamala.

Spolu naši plavci štartovali dvadsaťštyrikrát a osobné rekordy si zlepšili v dvadsaťjeden štartoch.

ZDROJ, FOTO : Plavecký klub CHEMES Humenné