Domov AKTUÁLNE > Šport

VETROŇ SA ZRÚTIL MEDZI DOMY

Vypovedala službu vysielačka a neriadený model sa v plochej špirále zrútil medzi domy v Kamenici n/Cir.


Z letecko - modelárskej súťaže,  V. ročník a putovný pohár "CSEMADOK Cup"KAMENICA NAD CIROCHOU - V sobotu, 12.7.2014 letisko v Kamenici nad Cirochou ovládli modelári a rádiom riadené motorové vetrone.
Jednému zo súťažiacich vypovedala službu vysielačka a neriadený model sa v plochej špirále zrútil medzi domy v Kamenici n/Cir.


Už v piatok večer sa partia modelárov z RC Letka Košice "ubytovala" pri Ciroche na letisku kde sa spoločne s Humenčanmi a teda hostiteľmi porozprávali o činnosti klubov, ale aj o tom, ako pokračovať pri získavaní mládeže. Bola aj opekačka :-).

 

Na druhý deň, v sobotu za veľmi nepriaznivého počasia - do 11,30 hod. na letisku mrholilo, aj keď to nie je prekážkou v tejto súťaži F5J - rádiom riadené motorové vetrone. Tieto modely nemôžu lietať, iba v prípadoch, keď vietor prekročí rýchlosť 12 m/sek.  

Súťažiacich privítal riaditeľ súťaže a predseda Základnej organizácie CSEMADOK v Humennom, Arpád Csontos, ktorý odovzdal slovo športovému komisárovi Ing. Attilovi Csontosovi a ten po dohode so súťažiacimi určil štart prvej skupiny súťažiacich na 11,45 hod. Počasie sa trošku umúdrilo, prestalo pršať a tak jednotlivé kolá prebehli bez nejakej nervozity. 

     


 
Jedna nepríjemná udalosť sa však stala domácemu súťažiacemu v poslednom kole druhej skupiny, Ing. A. Csontosovi, keď mu vypovedala službu vysielačka a neriadený model sa v plochej špirále zrútil medzi domy v Kamenici n/Cir. Model našťastie nespôsobil žiadnu škodu, ale bol zničený.
Potom nasledovalo vyhodnotenie súťaže a odovzdanie cien ako aj putovného pohára, ktorý už druhýkrát získal za sebou Róbert Bartók z RC Letka Košice.Umiestnenie našich :-)
Rastislav KIČURA, LMK Humenné - 3. miesto
Attila CSONTOS, LMK Humenné - 5. miesto
Arpád CSONTOS, LMK Humenné - 8. miesto
Zdroj + foto : Arpád CSONTOS
Verzia pre tlač
13.07.2014